Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Co się dzieje z drużyną Startu? Niekończąca się seria ligowych porażek

23.01.2021, 16:20:00 Rozmiar tekstu: A A A

EKS Start Elbląg przegrał u siebie z Piotrcovią 26:37. Dla zespołu trenera Andrzeja Niewrzawy była to pouczająca lekcja piłki ręcznej od zespołu, aspirującego do medalu. Ekipa elblążanek kontynuuje swoją niechlubną serię porażek. To już 10 w tej rundzie rozgrywek. Zobacz zdjęcia.

Na boisku w barwach Startu zabrakło kontuzjowanych Alony Shupyk oraz Katarzyny Cygan. Ich nieobecność była widoczna, ale nie kluczowa dla miejscowych. Rywalki pokazały, że nie przez przypadek są zdecydowanie przed EKS w ligowej tabeli.

Od początku było widać, że nie będzie gospodyniom łatwo. Przed szansą na zdobycie gola stanęła Milena Rancić, ale jej rzut karny obroniła Daria Opelt. Dopiero w 5 minucie została zdobyta pierwsza bramka w spotkaniu, za sprawą dawnej zawodniczki Startu Sylwii Klonowskiej. EKS czekał na swojego gola przez 7 minut, gdy Justyna Świerczek zmieściła piłkę między słupkami. W 11 minucie przyjezdne prowadziły już 7:2 za sprawą Edyty Charzyńskiej, wykorzystując słabą postawę elblążanek w ataku. Duży wpływ na skuteczną obronę miała bramkarka Karolina Sarnecka i piotrkowianki do przerwy wyraźnie prowadziły 17:12.

W kolejnych minutach obraz gry się nie zmieniał. Przyjezdne powiększały przewagę, rzucając na 20:13. Po lobie Mileny Rancić EKS nie rzucił gola przez kilka minut, co wykorzystały rywalki, odskakując na 9 bramek. Swoje robiła najlepsza w ekipie miejscowych Joanna Waga jednak nawet jej 10 bramek nie mogło zagrozić piotrkowiankom, które rzucały nawet wtedy, gdy Start grał w przewadze. W końcówce rywalki rzuciły jeszcze kilka razy z kontry i powiększyły rozmiar swojego zwycięstwa na wyjazdowym boisku. Dla elblążanek była to 10 porażka z rzędu, okupiona kontuzjami kolejnych dziewczyn.

EKS Start Elbląg – Piotrcovia 26:37 (11:17)

EKS Start Elbląg: Kepesidou, Pająk – Waga 10, Rancić 4, Pękala 3, Świerczek 3, Bojicic 2, Stapurewicz 2, Gędłek 1, Szczepanik 1, Choromańska, Cygan, Agović

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Płomińska 7, Roszak 7, Klonowska 5, Trawczyńska 4, Drażyk 3, Abramowicz 2, Zaleśny 2, Szynkaruk 2, Więckowska 2, Macedo 2, Charzyńska 1, Sobecka