XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 21 godz
  • 12 min
  • 31 sek

Radom rozbuduje ośrodek dla dzieci niewidomych i słabo widzących z całej Polski

  • PAP/WOK
  • Opublikowano: 18 marca 2024 - 22:08 | Zaktualizowano: 18 marca 2024 - 22:20
Jest już gotowy projekt rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu. Placówka zapewnia edukację na wszystkich etapach kształcenia uczniom z całej Polski.

Jest szansa, że inwestycja została dofinansowana z budżetu województwa mazowieckiego

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu, w którym uczy się ponad 200 uczniów z całej Polski, zostanie rozbudowany - poinformował w poniedziałek 18 marca marszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Projekt rozbudowy jest gotowy. Na jego przygotowanie samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył 230 tys. zł. Według wicemarszałka rozbudowa szkoły może kosztować ponad 20 mln zł.

- Będziemy optować za tym, by ta inwestycja została dofinansowana z budżetu woj. mazowieckiego - zapowiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej radny Sejmiku Woj. Mazowieckiego Leszek Przybytniak.

Powstanie 8 sal dydaktycznych, dwie sale konferencyjne, w tym jedna na 200 osób

Rozbudowa ośrodka przy ul. Struga obejmie dwie części. Pierwsza zakłada budowę nowego trzykondygnacyjnego budynku, druga - rozbudowę jednokondygnacyjnego segmentu biurowego o kolejne piętro.

Po rozbudowie powierzchnia ośrodka zwiększy się o 655 m kw. Powstanie 8 sal dydaktycznych, dwie sale konferencyjne, w tym jedna na 200 osób, oraz pomieszczenia biurowe i gospodarcze. Obiekt będzie w całości dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu zapewnia edukację na wszystkich etapach kształcenia. Realizuje zajęcia rewalidacyjne oraz zapewnia całodobową opiekę w grupach wychowawczych dla dzieci i młodzieży niewidomych i słabowidzących, w normie intelektualnej, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym lub głębokim, ze sprzężonymi niepełnosprawnościami.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!