Bohaterem serialu jest żyjący w Kanadzie na początku ubiegłego stulecia William Murdoch (Yannick Bisson), detektyw stosujący niekonwencjonalne jak na owe czasy metody śledcze. Korzysta m.in. z analizy odcisków palców, konstruuje miejską kamerę, używa światła ultrafioletowego... Nowoczesne podejście Murdocha do pracy często irytuje jego przełożonego, inspektora Brackenreida (Thomas Craig), który waha się między podziwem dla bystrości detektywa, a nieufnością wobec stosowanych przez niego nowinek. Murdocha wspiera w pracy jego ukochana Julia Ogden (Helene Joy), pierwsza kobieta koroner w kanadyjskiej policji, oraz konstabl George Crabtree (Jonny Harris).
Odcinki 266 dodaj odcinek
Bogaty biznesmen Daniel Pratt jest właścicielem Toronto Electric&Light – firmy, która na zamówienie miasta zrealizowała system elektrycznego oświetlenia ulic. Radni zastanawiają się jednak nad zmodernizowaniem oświetlenia. System Pratta zasilany jest prądem stałym - nowocześniejszym rozwiązaniem wydaje się prąd naprzemienny. Właściciel Toronto Electric&Light nie podda się jednak bez walki i usiłuje dowieść, że prąd naprzemienny jest niebezpieczny dla człowieka. Podczas jednej z popularnonaukowych prezentacji zorganizowanych przez Pratta ginie porażona prądem kobieta. Detektyw Murdoch (Yannick Bisson) szybko odkrywa, że nie był to wypadek. Ktoś celowo doprowadził do tragedii. Śledztwo w sprawie zabójstwa naprowadza policjanta na trop skandalicznych tajemnic, intryg i zakulisowych brudnych interesów.
William Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie prawnika Percy'ego Pollacka, który zaginął przed tygodniem. Mężczyzna zostaje odnaleziony martwy - padł ofiarą morderstwa. Wkrótce potem w podobny sposób zostaje zamordowany sędzia Henry Scott. Przełożony Murdocha, inspektor Brackenreid, szybko powiązuje ze sobą obie zbrodnie. Pollack i Scott przyczynili się kiedyś do skazania i uwięzienia gangstera z Toronto, niejakiego Waltera Ayotte'a. Przestępca miał później zginąć w pożarze więzienia, w którym odsiadywał wyrok, ale teraz wiele wskazuje na to, że przeżył, jest na wolności i mści się na funkcjonariuszach wymiaru sprawiedliwości. Inspektor Brackenreid podejrzewa, że jest następny na liście mordercy. Murdoch staje do wyścigu z czasem, podwaja wysiłki i trafia na ślad, który odmienia bieg śledztwa. Detektyw zaczyna podejrzewać, że sprawy wyglądają zupełnie inaczej, niż do tej pory się wydawało.
William Murdoch zajmie się sprawą śmierci Dolly Shaw - akuszerki, która nie tylko pomogła przyjść na świat niejednemu dziecku z nieprawego łoża, ale trudniła się także dokonywaniem nielegalnych aborcji. Kobieta została bestialsko zamordowana. Policja nie jest specjalnie zaskoczona tą zbrodnią. Shaw działała w szarej strefie; istniało mnóstwo osób, które mogłyby wiele stracić, gdyby akuszerka okazała się niedyskretna. Wiadomo też, że pani Shaw - będąc w posiadaniu kompromitujących informacji - nie wahała się szantażować swoich klientów. Detektyw Murdoch stoi przed trudnym zadaniem. Lista potencjalnych podejrzanych jest niezwykle długa i obejmuje ludzi ze wszystkich sfer społecznych Toronto. Klientami pani Shaw byli zarówno przedstawiciele nizin społecznych, jak i osobistości należące do miejskiej elity. Sprawa nabiera tempa, kiedy dochodzi do kolejnej zbrodni. Tym razem ofiarą morderstwa pada chłopiec, sierota przygarnięty przez akuszerkę. Murdoch zaczyna podejrzewać, że być może szuka więcej, niż jednego mordercy, a kluczem do sprawy jest najprawdopodobniej rejestr klientów prowadzony przez panią Shaw. Spis zniknął bez śladu, a w Toronto nie brakuje ludzi, którzy daliby wiele, by wejść w jego posiadanie.
William Murdoch spotyka swojego idola, brytyjskiego pisarza Arthura Conan Doyle'a, autora powieści o najsłynniejszym literackim detektywie wszech czasów, Sherlocku Holemsie. Literat, który bawi z wizytą w Kanadzie, zostaje partnerem Murdocha w jego najnowszym śledztwie. Dotyczy ono wyjątkowo zagmatwanej sprawy morderstwa, które zostało ujawnione podczas seansu spirytystycznego. Wywoływaniem duchów kieruje Sarah Pensall, charyzmatyczne medium, wokół którego skupiła się grupa entuzjastów nauk tajemnych. Do tego kręgu należała również ofiara, Ida Winston.
Toronto hucznie obchodzi urodzony Królowej, miasto rozświetlają fajerwerki. Tymczasem Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie ustawianych walk bokserskich, za którymi stoją grube zakłady, przekupstwo i przestępcze podziemie. Niedawno bokser Amos Robinson pokonał na ringu faworyta, mistrza Sully'ego Sullivana. Wkrótce potem niespodziewany zwycięzca został znaleziony martwy w swoim pokoju hotelowym. Na miejscu zbrodni ujęto żonę ofiary, kobieta miała w ręku broń. Podejrzana nie przyznaje się do winy, ale sprawa wydaje się oczywista – dla wszystkich, z wyjątkiem Murdocha. Detektyw jest przekonany, że żona pięściarza została wrobiona w zabójstwo. Odkrycie prawdziwego sprawcy jest dla Murdocha kwestią czasu, ale tego właśnie najbardziej brakuje – detektyw musi rozwiązać sprawę, zanim kobieta zostanie powieszona za zbrodnię, której nie popełniła.
W odcinku „Spuśćmy psy” prywatne i zawodowe życie Williama Murdocha splata się w tragiczny sposób, a detektyw z Toronto musi stawić czoła nie tylko zbrodni, lecz także demonom z własnej przeszłości. Tym razem oskarżonym w śledztwie, które prowadzi bohater, jest jego własny ojciec, Harry Murdoch. William nie widział się z nim od lat. Harry Murdoch, alkoholik i brutal, zmienił dzieciństwo bohatera i jego siostry w piekło. Detektyw obwinia także ojca o przedwczesną śmierć matki. Teraz Harry’emu grozi wyrok śmierci. Wdziano go w pubie, kiedy wdał się po pijanemu w awanturę z niejakim Johnem Delaney’em. Kiedy wkrótce potem Delaney został zamordowany, a Harry Murdoch jest oczywistym podejrzanym. Ojciec detektywa utrzymuje jednak, że jest niewinny. Targany sprzecznymi uczuciami William Murdoch używa całej swej wiedzy i umiejętności, aby zrekonstruować wydarzenia feralnego wieczoru. Z niespodziewaną pomocą przychodzi mu zatrudniony w pubie upośledzony chłopak.
Podczas przedstawienia „Makbeta” w Teatrze Wielkim w Toronto na scenę spadają zwłoki. Współpracującej z detektywem Murdochem doktor Julii Ogden udaje się je zidentyfikować na podstawie uzębienia. Okazuje się, że ciało należy do zmarłego przed rokiem właściciela teatru, Virgila Smarta. Problem polega na tym, że Smart został rzekomo pochowany w rodzinnym grobowcu. Murdoch zarządza ekshumację. W mogile Smarta zostają znalezione niezidentyfikowane zwłoki. Dr Ogden podejmuje się wykonania rekonstrukcji twarzy zmarłego. Tymczasem Murdoch odkrywa w teatrze tajne pomieszczenie przylegające do dawnego biura Virgila Smarta. Detektyw jest przekonany, że ukryty pokój jest kluczem do zagadki.
Detektyw Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Richarda Hartley’a, mężczyzny należącego do elity Toronto. Hartley niedawno został członkiem prestiżowego Królewskiego Klubu Wioślarskiego. Bogacz zastąpił w drużynie niejakiego Horace'a Briggsa, człowieka skromnego pochodzenia i majątku, jedynego przedstawiciela klasy pracującej w snobistycznym wioślarskim towarzystwie. Briggs trafia na listę podejrzanych, ale Murdoch dowiaduje się, że Hartley miał ostatnio również ostry konflikt z trenerem. Tymczasem badania współpracującej z detektywem doktor Julii Ogden wykluczają wypadek. Hartley utonął, ale został przedtem pobity. Murdoch stawia w tym trudnym śledztwie na nowe zdobycze wiktoriańskiej techniki policyjnej. Używa świeżo wynalezionego wykrywacza kłamstw i zleca analizę zawartości płuc zamordowanego.
Rod Grimsby został zamordowany w wyjątkowo okrutny sposób – ktoś zmusił go do wypicia lakieru do drewna. Równie szokujące jest inne odkrycie – na miejscu zbrodni zostaje znaleziony syn zabitego, Harcourt. Chłopak jest brzuchomówcą, porozumiewa się ze światem głownie za pośrednictwem lalki, którą nazywa Mycroftem. Harcourt przyznaje się do zbrodni, ale jego zeznania są niespójne i Murdoch nabiera podejrzeń, że w zabójstwo zaangażowany był ktoś trzeci. Okazuje się, że Grimsby miał romans z żoną sąsiada. Murdoch jest jednak pewien, że rozwiązanie nie jest tak banalne, a Harcourt kogoś kryje. Na pomoc detektywowi przybywa jego stary znajomy, Arthur Conan Doyle. Słynny angielski pisarz, autor sagi o Sherlocku Holmesie, chce napisać nową powieść na podstawie dochodzeniowych metod Murdocha. Literat bierze udział w prowadzonym przez kanadyjskiego policjanta śledztwie, którego celem jest rozwikłanie mrocznej zagadki rodziny Grimsby.
William Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Howarda Rookwooda. Ten znany w Toronto bogaty przemysłowiec i filantrop został zamordowany przed swoim domem. Uwagę Murdocha zwraca zaangażowanie zmarłego w działalność Baker House, instytucji dobroczynnej zajmującej się sprowadzaniem do Kanady ubogich i porzuconych dzieci z Anglii. Jednym z dzieci otoczonych filantropijną opieką jest adoptowana córka samego Rookwooda. Detektyw wraz z doktor Julią Ogden skupia się na kryminalistycznej analizie śladów. Bohaterowie odkrywają, że w zbrodnię mogło być zamieszane dziecko lub grupa dzieci. Prawdziwy motyw i tło zabójstwa są jednak jeszcze mroczniejsze, niż Murdoch i Ogden podejrzewają.
Doktor Francis Grout pracował w Instytucie Greysona, dość szczególnej placówce naukowej, prowadzącej pionierskie badania nad funkcjonowaniem mózgu, a także zajmującej się jednostkami posiadającymi wyjątkowe, rzadko spotykane uzdolnienia i możliwości. Kiedy uczony pada ofiarą morderstwa, śledztwo zostaje powierzone Williamowi Murdochowi. Wiadomo, że sprawca był zamaskowaną i zakapturzoną postacią, która jako narzędzia zbrodni użyła kuszy. Niestety, po pierwszym morderstwie mają miejsce następne. Z pomocą Murdochowi przychodzi spirytystyczne medium, Sarah Pensell. Praktykująca ezoteryczne seanse kobieta twierdzi, że miała wizje wszystkich popełnionych zbrodni. Pensell nie potrafi rozpoznać zakapturzonego zabójcy, ale wskazuje za to detektywowi ostatnią ofiarę – ma być nią on sam, William Murdoch.
Do Toronto przybywa z wizytą książę Alfred, wnuk królowej Wiktorii. Powszechnie wiadomo, że książę lubi używać życia, a jego największą pasją są przyjęcia i towarzystwo pięknych dziewcząt. Biorąc pod uwagę dyplomatyczną wagę wizyty, policja w Toronto musi dołożyć starań, aby przedstawiciel brytyjskiego domu panującego nie zaplątał się w jakąś ryzykowną sytuację. Nad bezpieczeństwem księcia czuwać ma William Murdoch. Detektyw zostaje postawiony w stan najwyższej gotowości, kiedy w miejskim parku odnalezione zostają zwłoki dziewczyny. Jej tatuaże wskazują, że była członkiem Irlandzkiego Bractwa Republikańskiego, niepodległościowej organizacji, która, tak jak później IRA, walczyła o uniezależnienie Irlandii od brytyjskiej korony. Policja podejrzewa, że irlandzcy bojownicy mogą szykować w Toronto zamach na życie księcia Alfreda. Próbując rozpracować domniemany spisek, Murdoch odnawia dawne kontakty z czasów studiów w seminarium. Jednym z jego kolegów był wówczas Irlandczyk, który sympatyzował z ruchem republikańskim.
William Murdoch zetknął się z wieloma nietypowymi sprawami, ale nawet doświadczonemu detektywowi okoliczności zabójstwa właściciela ziemskiego, Henri Gastona, wydają się dziwne. Ofiara została znaleziona na czubku bardzo wysokiego drzewa. Wokół nie ma żadnych śladów i trudno pojąć, kto i w jaki sposób zdołał umieścić zwłoki w tak niedostępnym miejscu. Jeden z podwładnych Murdocha zaczyna wierzyć, że Gaston padł ofiarą Marsjan. Istnieją pewne przesłanki tej nieprawdopodobnej teorii: Gaston miał obsesję na punkcie przybyszów z kosmosu, wierzył w możliwość inwazji z Marsa, posiadał też bogatą kolekcję teleskopów do obserwacji nieba oraz stos gazetek science-fiction, które podsycały jego manię. Detektyw Murdoch jest oczywiście przekonany, że istnieje inna, bardziej ziemska przyczyna śmierci pana Gastona. Uwagę bohatera zwraca Rouge Valley Lands Ltd - firma, która wykupywała działki sąsiadujące z posiadłością zmarłego, z zamiarem wybudowania w tej okolicy elektrowni. Gaston był jedyny, który nie zgodził się sprzedać swojej ziemi. Murdoch podejrzewa, że zbrodnia może być związana z tym konfliktem. Detektyw słusznie wyklucza udział Marsjan, ale to, co kryje się za śmiercią Gastona, jest jednak o wiele groźniejsze i bardziej niezwykłe, niż bohater sobie wyobrażał.
Do Toronto przybywa legendarny westernowy cyrk Buffalo Billa, zabawiający widownię odgrywaniem sztuczek, kaskaderskich wyczynów i kowbojskich popisów z Dzikiego Zachodu. Gwoździem programu jest pojedynek rewolwerowców: jeden strzela, drugi łapie kulę w zęby. Podczas występu w Toronto coś idzie nie tak i jeden z wykonawców numeru zostaje zastrzelony. Tragedia wygląda na wypadek przy pracy, ale Murdoch uważa inaczej. Poszlaki wskazują, że doszło do morderstwa, w które mógł być zaangażowany ktoś trzeci, a strzał padł najprawdopodobniej nie z rewolweru, lecz ze strzelby. Kiedy w cyrku Buffalo Billa dochodzi do drugiego śmiertelnego wypadku, detektyw bierze pod lupę przeszłość występujących w nim artystów, a ponieważ w westernowym przedsiębiorstwie pracują ludzie z bogatą i często mroczną przeszłością, jest tam sporo do odkrycia.
Detektyw Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa kobiety o nazwisku Alberta Moffat. Tropu dostarcza przybyły aż ze Zjednoczonego Królestwa oficer Scotland Yardu, detektyw Edward Scanlan. Brytyjski policjant uważa, że zbrodni mógł dokonać niejaki Harlen Orgil. Scanlan poszukuje go od dłuższego czasu i podejrzewa, że ścigany może być samym Kubą Rozpruwaczem. Tymczasem ofiarą mordercy pada kolejna kobieta, Gloria Abercombie. Murdoch zdaje się sobie sprawę z tego, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą – i sięga po najnowocześniejsze zdobycze techniki kryminalistycznej. Pierwszą jest stworzenie psychologicznego portretu sprawcy i naukowe zbadanie jego modus operandi. Drugim jest nowinka techniczna, od niedawna w rękach wiktoriańskiej policji – promienie ultrafioletowe, dzięki którym Murdoch będzie mógł ustalić, gdzie zbrodnie zostały popełnione.
Detektyw Murdoch i doktor Julia Ogden wybierają się na Bal Dinozaurów, organizowany przez paleontologa, Barkely’a Blake’a. Gospodarz pragnie uświetnić imprezę prezentacją swoich najnowszych wykopalisk. Sprawy nie idą jednak po myśli Blake’a. Najpierw ceremonię usiłuje zakłócić religijny fanatyk, a kiedy zrekonstruowany szkielet gigantycznego przedpotopowego gada zostaje odsłonięty, okazuje się, że w jego szczękach tkwi ciało martwego człowieka. Zmarłym okazuje się niejaki Lukas DeWitt, uczestnik paleontologicznej wyprawy Barkleya Blake’a. Doktor Ogden podejrzewa początkowo, że DeWitt został zastrzelony. Mimo wykonania zdjęć rentgenowskich ciała, lekarce nie udaje się odnaleźć kuli. Wyniki prześwietlenia dostarczają jednak zupełnie innych informacji, które rzucają nowe światło nie tylko na sprawę morderstwa, lecz także na odkrycia Barkley’a Blake’a.
Do Toronto przybywa na gościnne występy legendarny Harry Houdini – pochodzący z Węgier mistrz akrobacji, demaskator spirytystów, jeden z największych iluzjonistów wszech czasów. Magik daje występy w miejskim teatrze. Podczas pokazu mistrza zostaje obrabowany bank znajdujący się w sąsiednim budynku. W napadzie ginie jeden ze strażników. Podczas sekcji zwłok okazuje się, że krew ofiary jest zupełnie czarna, co wskazuje, że funkcjonariusz został najprawdopodobniej otruty. Podejrzenia policji padają na Houdiniego; wszyscy wiedzą, że jednym z popisowych numerów iluzjonisty jest wydostawanie się z dokładnie zamkniętych bankowych sejfów. Murdoch, który był na widowni podczas występu magika, nie podziela tych podejrzeń. Co więcej, detektyw postanawia skorzystać z pomocy niezwykłego Węgra w śledztwie.
William Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa prostytutki, Cory Devereaux. Dziewczyna była zatrudniona w ekskluzywnym domu publicznym. Pracowała dopiero od kilku miesięcy, ale Murdoch dowiaduje się, że zdążyła zdobyć dużą popularność wśród elitarnej, bogatej klienteli. Devereaux została uduszona, ale z autopsji wynika, że nie broniła się przed oprawcą; wiadomo też, że wypiła duże ilości absyntu. Na liście podejrzanych znajduje się znany artysta, Arthur Webster, który zdawał się mieć obsesję na punkcie zamordowanej. Jeszcze poważniej policja traktuje sprawę wysoko postawionego sędziego. To właśnie ten mężczyzna obudził się w pokoju Cory Devereaux i jako pierwszy znalazł jej martwe ciało. Problem tkwi w tym, że sędzia utrzymuje, że nie pamięta nic z tego, co działo się wcześniej.
William Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie śmierci młodej dziewczyny nazwiskiem Lily Dunn. Detektyw dowiaduje się, że w dniu swojej śmierci ofiara została zwolniona z pracy. Na podstawie autopsji doktor Ogden stwierdza, że przyczyną śmierci Lily był najprawdopodobniej krwotok po nielegalnej aborcji. Tropy prowadzą do doktora Isaaka Tasha, który swego czasu miał z romans z Julią Ogden. Murdoch staje w kłopotliwej sytuacji. Detektyw traktuje swoją relację z doktor Ogden coraz poważniej, więc czuje się zazdrosny. Co więcej, niepokoi się czy jego przyjaciółka potrafi zachować bezstronność w śledztwie. Kiedy bohater pozna całą prawdę, będzie musiał zmienić zarówno swoje założenia dotyczące sprawy, jak i, być może, swój stosunek do doktor Ogden.
William Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa profesora Samuela Bennetta. Uczony został zastrzelony, kiedy prowadził obserwacje przez teleskop w swojej rezydencji na uniwersyteckim kampusie. Murdoch szybko znajduje podejrzanego: dowiaduje się, że Bennett pozostawał w ostrym konflikcie z innym członkiem Wydziału, profesorem Albertem Godfrey’em. Dochodzenie komplikują jednak sprawy osobiste detektywa. Jego przyjaciel i pomocnik w wielu śledztwach, posterunkowy Crabtree, poszukuje swojej matki. Policjant jako niemowlę został podrzucony do kościoła i wychowany przez rodzinę pastora. Teraz chce rozwikłać tajemnicę swojego pochodzenia, a Murdoch czuje się w obowiązku mu pomóc. Myśli detektywa zaprzątają także jego relacje z piękną doktor Ogden; ich związek popsuł się podczas śledztwa w sprawie śmierci Lily Dunn (odcinek "Odcienie szarości") i między zakochanymi trwa teraz zimna wojna.
Chłopiec o nazwisku Alwyn Jones utrzymuje, że widział w lesie rycerza zakutego w lśniącą zbroję. Opowieści dziecka zwracają uwagę detektywa Murdocha, który odprowadza Alwyna do domu. W ten sposób bohater poznaje matkę chłopca, atrakcyjną wdowę Enid. Nie może poświęcić jednak na nową znajomość tyle czasu, ile by sobie życzył, ze względu na nowe śledztwo. Detektywa pochłania niezwykła afera: w grę wchodzi kidnaping, trucicielstwo, tajni rządowi agenci i plany nowej superbroni. Wszystko zaczyna się od morderstwa. Ofiarą jest profesor Ezra Delamore, matematyk pracujący dla jednego z kanadyjskich potentatów przemysłowych. Doktor Ogden odkrywa, że uczonego otruto, a toksyna została podana ofierze w bardzo niekonwencjonalny sposób. Tymczasem znika mały Alwyn. Rozpoczyna się akcja poszukiwawcza. Los chłopca pozostaje nieznany, ale podczas poszukiwań Alwyna odnalezione zostają zwłoki karła, który, podobnie jak profesor Delamore, zginął od trucizny.
Podczas pościgu za podejrzanym detektyw Murdoch spada z wysokości i ulega poważnemu wypadkowi. Bohatera czeka długa rekonwalescencja. W dojściu do zdrowia usiłują mu pomóc aż dwie kobiety: doktor Julia Ogden i niedawno poznana przyjaciółka, piękna Enid Jones. Nie jest niespodzianką, że spotykające się przy łożu boleści Murdocha damy nie darzą się wzajemną sympatią. Detektyw fatalnie czuje się w roli pacjenta, w gorączce wyobraża sobie nawet, że jego gospodyni planuje morderstwo – a ofiarą ma być właśnie on, William Murdoch. Tymczasem porzucone przez bohatera śledztwo podejmuje posterunkowy Crabtree. Policjant radzi sobie zaskakująco dobrze - i to pomimo tego, że jego jedynym liczącym się świadkiem jest.... gadająca papuga
William Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie śmierci młodej kobiety. Tragedia została upozorowana na samobójstwo, ale niezbyt zręcznie. Detektyw szybko odkrywa, że ma do czynienia z morderstwem. Zwłoki ofiary są w zaawansowanym stadium rozkładu, ale Murdochowi udaje się ustalić, że zmarła była telegrafistką. Operatorką telegrafu była także nowa przyjaciółka detektywa, Enid Jones. Murdoch postanawia skorzystać w dochodzeniu z jej pomocy, oczywiście ku wielkiemu niezadowoleniu zazdrosnej doktor Ogden. Dzięki Enid policjant dowiaduje się, że zamordowana kobieta pozostawała w telegraficznym kontakcie z osobą o inicjałach A.K. Murdoch i jego przyjaciółka postanawiają zastawić pułapkę na tajemniczego telegrafistę. W ten sposób detektyw zbliża się do rozwiązania zagadki, ale jednocześnie wystawia Enid na niebezpieczeństwo – wiele wskazuje na to, że morderca zorientował się, kim jest osoba pomagająca Murdochowi.
Podczas modłów w synagodze umiera młody mężczyzna, Nathan. Rabin twierdzi, że zabiła go obsesja na punkcie kabalistycznej księgi Zohar, ale detektyw Murdoch otrzymuje anonimowe zawiadomienie o morderstwie. Sekcja zwłok potwierdza doniesienie - ofiara została otruta arszenikiem. Śledztwo jest wyjątkowo trudne: społeczność żydowska jest hermetyczna i Murdoch ma kłopoty ze zdobyciem zaufania jej przedstawicieli. Powoli jednak z dochodzenia wyłania się obraz tragedii, na którą złożyły się wielkie interesy i namiętności, konflikty socjalne i, przede wszystkim, nieszczęśliwa miłość siłą rozdzielonych kochanków.
W Toronto krąży pogłoska o grasującym w mieście wilkołaku. Rzekomy potwór ma już na sumieniu pierwszą ofiarę. Jest nią pewien nieszczęsny bankier, który wraz ze swoimi dwoma potężnymi psami został zagryziony na śmierć podczas pełni księżyca. Wkrótce następują kolejne tragedie. W toku dochodzenia Murdoch odkrywa, że wszyscy zabici znali się nawzajem i uczestniczyli niedawno w wyprawie myśliwskiej. Władze proszą o pomoc w śledztwie Jimmy’ego, indiańskiego tropiciela. Chłopak marzy o wstąpieniu w szeregi policji, ale z powodu rasistowskich uprzedzeń jest to niemożliwe. Tymczasem Murdoch wciąż nie może uporządkować swojego życia osobistego. Jego obecna przyjaciółka, Enid, podejrzewa, że uczucia detektywa do doktor Julii Ogden wciąż są żywe. Kobieta stawia Murdochowi ultimatum: albo zaangażuje się na poważnie, ale ich związek jest skończony.
Śmierć pana Breena, geologa i zbieracza motyli, wygląda na wypadek: nieszczęśnik wypadł przez okno, kiedy usiłował złapać rzadki okaz owada. Na miejscu tragedii pojawia się - oprócz Murdocha - sierżant kanadyjskiej policji konnej, Jasper Linney, który utrzymuje, że doszło do zbrodni. Murdochowi nie podoba się pewny siebie przybysz z dalekiej Kolumbii Brytyjskiej. Jeszcze mniej podoba mu się to, że policjant wtrąca się w jego śledztwo. Okazuje się jednak, że sierżant Linney ma rację. Śmierć Breena to element większej układanki, z której wyłania się obraz poważnej afery dotyczącej handlu gruntami w Kolumbii Brytyjskiej. Murdoch musi prowadzić dochodzenie wspólnie z zarozumiałym funkcjonariuszem. Wkrótce okaże się, że obu policjantów łączy więcej, niż im się wydaje. Tymczasem bohaterowie mają do rozwikłania trudną i niebezpieczną sprawę, w którą zamieszana jest potężna spółka górnicza, uwikłany jest płatny morderca zwany „Wypadkowym Alem”, oraz, co najbardziej niepokojące, ojciec detektywa Murdocha.
Pierwszy odcinek najnowszej, trzeciej serii o przygodach Williama Murdocha. Detektyw przebywa w angielskim mieście Bristol, gdzie oskarżony jest o zabójstwo i ścigany przez agentów brytyjskiego wywiadu. W dodatku Murdoch (Yannick Bisson) nie pamięta kim jest, co się wydarzyło i jak znalazł się w Anglii. Schronienie znajduje w lokalnym pubie. Po wysłuchaniu jego niewiarygodnej historii, właścicielka baru Anna Fulford (Lisa Faulkner) postanawia mu pomóc. Wspólnie próbują się dowiedzieć, kim jest Murdoch, czy rzeczywiście miał związek z popełnionym morderstwem i dlaczego agenci brytyjskiego wywiadu chcą go zabić. Okazuje się, że od odpowiedzi na te pytania zależy przyszłość Brytyjskiego Imperium...W tym samym czasie w Toronto współpracownicy Murdocha - inspektor Brackenreid (Thomas Craig), posterunkowy Crabtree (Jonny Harris) i doktor Ogden (Helene Joy) - badają sprawę tajemniczego zniknięcia detektywa.
Murdoch zajmuje się sprawą zabójstwa posterunkowego Felixa Coopera (Martin Hooper). Policjant został zamordowany w dzielnicy Chinatown. Sekcja zwłok wykazuje, że w organizmie policjanta znajdowały się podejrzane substancje. Trop prowadzi Murdocha do chińskiego zielarza Feng Choya (Simon Sinn). Z rozmowy z podejrzanym wynika, że Cooper brał od Choya łapówki. Murdoch uważa, że w zabójstwo policjanta była zamieszana nastoletnia wnuczka zielarza. Wejście w świat chińskich imigrantów prowadzi detektywa do odkrycia mrocznych sekretów lokalnej policji. Jednak wyjawienie prawdy może zagrozić nie tylko jego karierze, ale i życiu.
Podczas ceremonii inicjacji do wspólnoty masońskiej, ginie jeden z jej nowych członków - Victor Bernard (Kevin Dennis). Rozpoczyna się śledztwo. Komplikuje je fakt, że bractwo, w którego skład wchodzą najbardziej wpływowi mieszkańcy miasta, nie chce wyrazić zgody, aby do świątyni wpuszczono kobietę – doktor Ogden (Helene Joy) i katolika – detektywa Murdocha (Yannick Bisson). Mimo trudności, udaje się przeprowadzić dochodzenie. Okazuje się, że zamordowany skrywał pewną tajemnicę.
Syn inspektora Brackenreida zostaje porwany. Detektyw Murdoch ma niewiele czasu, aby odnaleźć chłopca. Podczas nieuwagi żony inspektora, Bobby (Gage Munroe) zostaje uprowadzony. Murdoch (Yannick Bisson) próbuje odnaleźć chłopca, jednak pracę utrudnia mu zrozpaczony Brackenreid (Thomas Craig). Okazuje się, że porywacze popełnili błąd i uprowadzili niewłaściwe dziecko. Ich celem był bowiem kolega Bobby’ego, syn bogatego biznesmena. Brackenreid i Murdoch zdają sobie sprawę z tego, że jeśli porywacze odkryją, że ich ofiarą jest dziecko biednego policjanta, mogą je zabić. Wkrótce okaże się, że kidnaperom chodzi nie tylko o pieniądze.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…