whitebit

14 marca br. Bitcoin (BTC) odnotował nowy rekord wszech czasów. Jego kurs dotarł wówczas do okolic 73,7 tys. dol. za monetę. W ostatnich dniach jednak na wykresie tej kryptowaluty pojawiła się korekta. W efekcie cena Bitcoina osunęła się do 64,8 tys. dol. za monetę. Mimo aktualnych spadków większość zwolenników BTC pozostaje spokojna, ponieważ w przeszłości odnotowywał on o wiele większe wahania, po czym wracał do formy.

Kurs Bitcoina spada. Zwolennicy BTC nie tracą wiary

Mimo obecnego osłabienia na rynku czołowej kryptowaluty jej entuzjaści wykazują pewność co do tego, iż ten stan będzie tylko chwilowy. Ma to związek m.in. z tym że Bitcoin zwykle doświadczał spadków wartości w okolicach halvingu, a dopiero po upływie pewnego czasu od tego wydarzenia, jego kurs wracał na ścieżkę hossy. Posiadacze tej wirtualnej waluty liczą na to, iż wraz z rosnącym popytem na BTC oraz jej ograniczoną dostępnością na rynku, cena Bitcoina będzie rosła.







Największa z kryptowalut stanęła w obliczu presji sprzedaży po ustanowieniu kilka dni temu nowego ATH w pobliżu 73,7 tys. dol. za monetę. Następnie w efekcie masowej likwidacji długich pozycji, jej kurs spadł o ponad 12%. Obecnie jednak po niewielkim odbiciu od rekordu wszech czasów dzieli go już tylko około 9%. W chwili pisania tego tekstu za jednego Bitcoina trzeba zapłacić nieco ponad 68 tys. dol.

W poprzednich cyklach spadki na BTC były znacznie głębsze. Wielu inwestorów tej kryptowaluty nie martwi się więc jej obecnym osłabieniem. Co więcej, według danych pochodzących od platformy alternative.me, na rynku Bitcoina dalej panuje ekstremalna chciwość.

Prognozy ze strony analityków

Znany trader – Peter Brandt podzielił się najnowszą analizą na temat ruchów cenowych BTC. Wskazał on na znaczenie niektórych wskaźników technicznych, w szczególności średnich kroczących (MA), aby zrozumieć zachowanie cenowe największej z kryptowalut. Jego obserwacje wskazują na to, że ilekroć w ostatnim czasie BTC zbliża się do 18 DMA, ma tendencję do odbicia, wskazując potencjalny poziom wsparcia dla tej kryptowaluty.

Podejście wspomnianego eksperta do analizy ruchów cen Bitcoina opiera się na wykorzystaniu MA jako wskaźników zastępczych do identyfikacji trendów, zamiast polegania na nich jako absolutnych predyktorów. Zaznacza on, iż te mają dynamiczny charakter. Trader ten zaleca obserwację wzajemnych zależności między ruchami cen i MA, aby uzyskać wgląd w bieżący stan rynku.

Tymczasem znany biznesmen oraz autor bestsellera “Bogaty ojciec, biedny ojciec” wskazuje na dominację Bitcoina nad złotem. W jego opinii największa z kryptowalut wyróżnia się na tle innych aktywów inwestycyjnych ze względu na swoją stałą podaż. To z kolei może zaowocować silnymi wzrostami jej wartości w zakresie długoterminowym.

Autor poleca również:



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.