whitebit

Pseudonimowy analityk Dave the Wave oznajmił swoim ponad 143 000 obserwatorom na platformie X, że biorąc pod uwagę ruchy cenowe Bitcoina z 2020 r., można dojść do wniosku, iż kryptowaluta ta osiągnie poziom 160 tys. dol. przed majem br., a co więcej będzie nadal zyskiwać na wartości. 

Kurs Bitcoina z potencjałem do wzrostu

Odnosząc się do 2020 r., wspomniany ekspert uznał, że „docelowy poziom 160 000 dolarów dla BTC, jeśli zobaczymy kontynuację parabolicznego ruchu, jest w rzeczywistości dość konserwatywny w tym porównaniu”. W celu przedstawienia tej prognozy Dave the Wave wykorzystał własną wersję logarytmicznych kanałów wzrostu (LGC), aby spróbować prognozować szczyty i dołki cykli rynkowych, jednocześnie odfiltrowując krótkoterminową zmienność i szum wokół nich.







Spoglądając na przedstawiony wykres, analityk ten zasugerował, że BTC może drukować podobny wzór, jak w 2020 r., gdzie wybił się z kanału wzrostowego oraz przeszedł parabolicznym impulsem w górę, doznając wzrostu o ponad 154%.

Bieżący cykl został porównany z tym z 2020 r. także przez innego kryptowalutowego eksperta – Rekt Capital.  On również zauważył podobieństwo w ruchach cenowych Bitcoina przed zbliżającym się halvingiem. W wyniku wspomnianego cyklicznego wydarzenia nagrody blokowe za każdy nowo wydobyty blok BTC zostaną przepołowione. 

W opinii analityka pod pseudonimem Rekt Capital, kurs największej z kryptowalut mógłby skonsolidować do poziomu 60 tys. dol. za monetę w okolicach halvingu, aby następnie doznać wybicia podobnego do tego z cyklu 2020-2021. 




xm

Obecny cykl to historia zakresów ponownej akumulacji (zielono-czerwony). Interesującą możliwością wejścia ceny w halving jest dalsza konsolidacja na maksimach (tj. ponowna akumulacja)” – wyjaśnił Rekt Capital, dodając, że taki obrót wydarzeń technicznych byłby zgodny z historycznymi ruchami cenowymi BTC. Co więcej, zwykle zniesienia na wykresie Bitcoina zachodziły na około 28-14 dni przed halvingami. Ponowna akumulacja może zatem nadejść właśnie po tym wydarzeniu. 

Obok zaznaczył on  jednak, że jeśli największej z kryptowalut uda się zamienić stary rekordowy poziom 69 tys. dol. w nowe wsparcie, wówczas pomysł „zakresu ponownej akumulacji” zostanie unieważniony, ponieważ cena byłaby gotowa na ekspansję w kierunku odkrywania nowych poziomów.

Jeśli jednak Bitcoin nie będzie w stanie zamienić 69 000 dolarów na wsparcie przed halvingiem, ten zakres ponownej akumulacji mógłby stać się rzeczywistością i byłby zgodny z historycznymi tendencjami cenowymi wokół halvingu” – podkreślił Rekt Capital. 

Aktualna sytuacja na rynku BTC

W chwili pisania tego tekstu za jednego Bitcoina trzeba zapłacić około 69,8 tys. dol. Choć w poniedziałek udało mu się odzyskać utracony wcześniej poziom 70 tys. dol., na jego wykresie doszło do ponownych wahań. 

Podczas gdy w ciągu ostatnich 7 dni kurs Bitcoina wzrósł o blisko 11%, w ciągu ostatniej doby potaniał on o ponad 1%. Wśród inwestorów w dalszym ciągu utrzymuje się ekstremalna chciwość. Tymczasem czołowe altcoiny podążają śladami największej z wirtualnych walut, notując spadki w ciągu ostatnich 24 godzin. 

Autor poleca również:


BitgetBitget to założona w 2018 roku, wiodąca giełda kryptowalut i firma Web3 obsługująca ponad 20 milionów użytkowników w ponad 100 krajach i regionach. Oprócz tradycyjnych narzędzi handlowych Bitget był pierwszą giełdą, która uruchomiła Copy Trading i jest obecnie największą na świecie platformą do kopiowania transakcji kryptowalutowych. Giełda zapewnia także najwyższe standardy bezpieczeństwa, a inwestorzy mogą skorzystać z Bitget Wallet, światowej klasy portfela kryptowalutowego oferującego szereg funkcji Web3, w tym portfel, swap, NFT Marketplace, przeglądarkę DApp i wiele innych. Jednym z ambasadorów Bitget jest Lionel Messi, ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki.



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.