Darmowa komunikacja dla emerytów. Warunkiem jest odpowiedni wiek

Emeryci z całej Polski mają prawo do bezpłatnej komunikacji miejskiej. Jaki warunek musi spełnić senior, jeśli chce skorzystać z tego przywileju?

Darmowa komunikacja dla emerytów. Muszą spełnić jeden warunekNurPhoto / Contributor / Getty Images
Darmowa komunikacja dla emerytów. Muszą spełnić jeden warunek

Wielu seniorów korzysta z przywileju, jakim jest bezpłatna jazda komunikacją miejską. Kto dokładnie może skorzystać z tego uprawnienia?

Dla kogo bezpłatna komunikacja?

Prawo do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską przysługuje seniorom, którzy skończyli 70 lat. Wiek to jedyne kryterium, które muszą spełnić. W przypadku kontroli emeryt powinien okazać legitymację emeryta, dowód osobisty lub inny dokument, który potwierdzi jego datę urodzenia.

Są jednak miasta, które przyznają przywilej bezpłatnej jazdy komunikacją miejską przysługuje osobom poniżej 70. roku życia. W niektórych miejscowościach młodsi emeryci mogą liczyć np. na 50-proc. ulgi. Tak jest np. w Szczecinie, gdzie 55-letnim pasażerom komunikacji miejskiej przysługuje 50 proc, ulgi. Z kolei w Warszawie osoby, które ukończyły 65. rok życia, mają prawo do rocznego "biletu seniora". Kosztuje 50 zł.

Najłatwiej darmową komunikację miejską uzyskać jest seniorom w Bydgoszczy, Wrocławiu i Lublinie. W tych miastach bez płacenia komunikacją miejską mogą jeździć mieszkańcy, którzy ukończyli 65. rok życia.

Źródło: biznes.interia.pl

reklama
reklama

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Subskrybuj Onet Premium. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

lil

Źródło: Media
Data utworzenia: 24 marca 2024, 11:07
reklama
Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.