Kraj Basków rozegrał pierwszy mecz od trzech lat. Udało się zatrzymać uznaną reprezentację [WIDEO]

Screen Twitter
Kraj Basków zaskoczył w meczu towarzyskim. Reprezentacja zremisowała 1:1 (1:0) z silnym Urugwajem.
Kraj Basków to niewielka reprezentacja. W ostatnich latach drużyna w ogóle nie rywalizowała. Poprzedni mecz rozegrała w 2023 roku, gdy Pau FC pokonało ją aż 3:0.
Teraz jednak Baskowie otrzymali szansę na spektakularny powrót. Na stadion w Bilbao przyjechał Urugwaj dowodzony przez samego Marcelo Bielsę.
Goście nie mogli liczyć na taryfę ulgową. Gospodarze postawili twarde warunki, a w 44. minucie objęli prowadzenie. Do siatki trafił Alvaro Djalo z Bragi.
Napastnik otrzymał mocne podanie w polu karnym, gdzie zdołał opanować piłkę. Następnie odwrócił się i uderzył nie do obrony dla Franco Israela.
Ostatecznie Urugwaj zdołał wyrównać w drugiej połowie. Wynik spotkania ustalił Matias Vecino.
Chociaż rywale nie grali w swoim najmocniejszym składzie, to Kraj Basków może śmiało świętować. Remis z tak uznaną reprezentacją jest jednym z najlepszych wyników w najnowszej historii kadry. W ostatnich 20 latach udało się jeszcze ograć Wenezuelę 4:3, a także rozbić Serbię 3:0.