Pralki wirnikowe nadal mają zwolenników. Dla kogo "Frania" w nowoczesnym wydaniu

Frania to słynny model pralki z okresu PRL-u. Obecnie urządzenia tego rodzaju na nowo zdobywają popularność. Pralki wirnikowe w nowoczesnym wydaniu wciąż mają wiele do zaoferowania. Komu mogą się przydać?

umarazak / Shutterstock

Tekst powstał w redakcji Content Commerce i zawiera linki reklamowe naszego partnera.

W dobie, kiedy pralka potrafi kosztować tyle, co dobry laptop i jest napakowana technologiami, stare dobre modele wirnikowe mają się zupełnie dobrze. Uwspółcześnione wersje urządzeń typu "Frania" mają wiele zalet i odpowiadają na specyficzne potrzeby. Warto się dowiedzieć więcej o pralkach wirnikowych. Być może jest to sprzęt dla ciebie.

Jak działają pralki wirnikowe?

Pralkę wirnikową należy napełnić wodą, a następnie włożyć do środka ubrania. Zatem jest to mechanizm odwrotny niż w pralkach automatycznych, gdzie najpierw wkłada się ubrania i po uruchomieniu sprzęt sam napełnia wodą bęben. W pralkach z wirówką bęben jest nieruchomy, a woda i ubrania są wprowadzane w ruch dzięki specjalnym wirnikom. Mechanizm ten jest więc bardzo prosty, co sprawia, że pralka działa niezawodnie i nie psuje się.

Po wypraniu ubrań konieczne jest ich wyżymanie w oddzielnej wirówce bądź dołączonej wyżymaczce. Należy również pozbyć się wody z pralki. Nowoczesne pralki wirnikowe mają wygodną możliwość wypompowania wody za pomocą gumowego węża.

reklama

Zalety pralki wirnikowej

Pralki wirnikowe to urządzenia o wielu zaletach. Przede wszystkim to dobra propozycja dla osób, które piorą rzadko i mało. Są idealnym rozwiązaniem do domków letniskowych, do mieszkań, w których rzadziej przebywa właściciel oraz do miejsc, gdzie takie urządzenie przydaje się sporadycznie. Za ich wyborem przemawiają mobilność, małe gabaryty i niskie ceny. Ten typ pralek, jako jedyny na rynku, będzie działać w niemal dowolnym miejscu, bo do pracy wystarczy źródło zasilania — nie wymaga podłączenia do źródła bieżącej wod, jak pralki automatyczne. Przyda się osobom, którym zależy na mobilności. Po skończonym praniu urządzenie można łatwo schować.

Warto dodać, że pomimo niewielkich rozmiarów urządzenia te cechują się dużą mocą. Do tego dochodzą niskie ceny. Dobrej klasy urządzenia kosztują zaledwie kilkaset złotych. Ze względu na bardzo prostą budowę urządzenie jest niemal niezawodne. Gwarantuje bardzo wydajne i bezproblemowe działanie przez długie lata.

Którą pralkę wirnikową wybrać?

Szukając modelu dla siebie, sprawdź wymiary urządzenia, zwróć uwagę na pojemność bębna oraz moc sprzętu. Najlepiej, aby w urządzeniu znajdował się jeden bęben do prania, a także drugi do wyżymania lub odwirowywania mokrych ubrań. Dobrze również zdecydować się na model z podgrzewaczem wody.

  • Pralka wirnikowa Electro-Line PB40-8A

Ta pralka wirnikowa została zaprojektowana z troską o najmniejsze detale. Obudowa z tworzywa sztucznego jest nie tylko trwała, ale również lekka. Kompaktowy rozmiar (37,5 × 38,5 × 52,5 cm), to kolejna zaleta, przy tym pralka umożliwia jednorazowe załadowanie 4 kg prania. Jest to urządzenie banalne w obsłudze. Trzeba wspomnieć, że w instrukcji obsługi znajdują się wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

  • Pralka wirnikowa Lusia PB60-2000E

Lusia PB60-2000E to półautomatyczna pralka wirnikowa, która doskonale sprawdzi się w niedużych pomieszczeniach. To małe i funkcjonalne urządzenie tanie w eksploatacji. Pralka pracuje z mocą 380 W i może pomieścić 6 kg suchej odzieży. Użytkownik ma do wyboru dwa tryby prania: Normalny (większa ilość obrotów) oraz Delikatny (mniejsza ilość obrotów), a także funkcję Spust wody. Pralka posiada także regulację czasu prania w zakresie od 0 do 15 minut.

  • Pralka wirnikowa z wirówką Ravanson XPB-700

Pralka wirnikowa z wirówką Ravanson XPB-700, w której możemy umieścić 4 kg ubrań. Urządzenie gwarantuje 1400 obrotów na minutę, jest w stanie odwirować wodę z rozmaitych tkanin. Jest to sprzęt gwarantujący wysoki komfort użytkowania, łatwość w obsłudze i wygodę.

Masz sentyment do starej dobrej "Frani"? Wciąż można kupić Franię Rodometu. Są to uwspółcześnione wersje klasyka z PRL-u. Frania zyskała m.in. wygodną pokrywę i wąż do odprowadzania wody. Ma spore gabaryty, więc nie jest tak kompaktowa jak powyżej wymienione modele. Wciąż jednak będzie niezastąpiona wszędzie tam, gdzie nie ma podłączenia do bieżącej wody. Zobacz oferty na te pralki:

Zobacz także klasyczne pralki automatyczne:

reklama
reklama

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Subskrybuj Onet Premium. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Anna Oporska

Źródło: Onet
Data utworzenia: 31 stycznia 2024, 12:00
reklama
Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.