Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCzy kredyt samochodowy to najlepszy sposób sfinansowanie na zakup auta?

Czy kredyt samochodowy to najlepszy sposób sfinansowanie na zakup auta?

Materiał promocyjny

Dodano:
Czy kredyt samochodowy to najlepszy sposób sfinansowanie na zakup auta?
materiał promocyjny

Obecnie zakup auta nowego lub używanego, nie stanowi większego problemu. Jednak, aby zakupić auto używane w dobrym stanie, które posłuży nam dość długo, musimy liczyć się ze sporym wydatkiem. Czy na sfinansowanie takiego zakupu, warto wziąć kredyt samochodowy? Czy to się opłaca?

Cena nowego samochodu to minimum 40 tys. złotych, przy założeniu, że interesuje nas nowe auta niskiego segmentu. Lepsze auto, to wydatek nawet kilkukrotnie wyższy. Również zakup używanego auto, z wyższej półki, w dobrym stanie technicznym, może się wiązać z podobnymi wydatkami. Nie ma się co oszukiwać, że wspomniane kwoty nie należą do niskich. Jednak dzięki kredytowi na samochód, praktycznie każdy może sobie pozwolić na zakup swoich wymarzonych 4 kółek. Czy kredyt samochodowy to dobre rozwiązanie? Może lepszym, będzie kredyt konsumencki?

Kredyt samochodowy a kredyt konsumencki, definicja i różnice

Kredyt samochodowy jest tzw. kredytem celowym, który jest udzielany w konkretnym celu (w tym przypadku zakup samochodu). Ze wspomnianego kredytu, można dokonać zakupu nie tylko auta nowego, ale również używanego. W tym przypadku omawianej formy finansowania zakupu auta, zabezpieczeniem dla banku jest nowo nabyty samochód.

Kredyt konsumencki jest zwykłym kredytem gotówkowym, do zaciągnięcia którego, nie musimy spełniać specjalnych warunków. Nie mamy również obowiązku udzielenia bankowi informacji, na jakie pieniądze przeznaczamy pozyskane fundusze.

Decydując się na sfinansowanie zakupu auto z kredytu, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór kredytu samochodowego, wynika to z kilku powodów:

  • okres spłat, może wynosić od 8 do nawet 10 lat, co w przypadku kredytu konsumenckiego nie zawsze jest możliwe;
  • auto może być sfinansowane w części (jeśli posiadamy tzw. wkład własny) lub w 100%;
  • zdecydowanie niższe koszty RRSO, niż w przypadku tradycyjnego kredytu konsumenckiego;
  • duży wybór wariantów spłaty kredytu (rata roczna, malejąca, balonowa itd.);

Oczywiście ostateczne warunki udzielanego kredytu, są zależne od instytucji, które go udziela, dlatego warto sprawdzić kilka ofert i dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję. Z praktycznie każdą ofertą na kredyt samochodowy, można zapoznać się online, na stronie danego banku, jednak zdecydowanie szybszym sposobem będzie wejście na stronę https://porownywarkabankow.pl/kredyt-na-samochod/, która zawiera porównanie kredytów samochodowych dostępnych w różnych instytucjach.

Kredyt samochodowy na auto używane?

Sfinansowanie zakupu nowego auta z kredytu, jest opcją bardzo często braną pod uwagę, jednak coraz częściej na taką formę finansowania decydują się osoby, które chcą zakupić auto używane. Decydując się na kredyt samochodowy, na zakup auta używanego, musimy być pewni pewnych ograniczeń, które są stawiane przez bank. Jednym z nich może być np.: wiek kupowanego samochodu.

Kredyt samochodowy- czy warto w taki sposób sfinansować zakup czterech kółek?

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup samochodu i wiemy, że do jego sfinansowania w całości lub w części, będziemy potrzebowali kredytu, nie warto decydować się na zwykły kredyt konsumencki, który w tym przypadku jest zdecydowanie droższy, niż omawiany kredyt celowy. Różne formy spłat rat oznaczają większą elastyczność, a niższe oprocentowanie to po prostu mniej pieniędzy do oddania instytucji, która finansuje zakup naszych czterech kółek. Kolejnym plusem jest długi okres spłaty kredytu oraz, jeśli posiadamy jakiś wkład własny, możliwość sfinansowania zakupu np.: w formule 50/50. Kredyt samochodowy brany na dobrych warunkach nie jest niczym strasznym, warto jednak pamiętać o tym, aby przed ostateczną decyzją porównać ze sobą kilka ofert.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole