whitebit

Bitcoin silnie wzrasta w poniedziałek osiągając historyczne maksimum powyżej poziomu 71 tysięcy dolarów. W efekcie duży portfel z 2015 roku, zwany potocznie wielorybem, wywołał fale ruchów on-chain, przenosząc 2 352,62 “uśpionych tokenów” BTC o wartości ponad 167 milionów dolarów. Osoba ta wykonała transfer za pośrednictwem 80 różnych transakcji, po tym jak nie ruszała swoich tokenów przez ponad osiem lat.

  • Aktywacja 80 portfeli z 2015 roku przyniosła przemieszczenie 2 352,62 BTC o wartości 167 milionów dolarów
  • Wzrost wartości portfela wieloryba o 29 007% po ośmiu latach nieaktywności wzbudza zainteresowanie inwestorów
  • Znaczna większość aktywowanych tokenów pochodzi z portfeli założonych w okresie spowolnienia cenowego w 2015 roku
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

BTC na fali: Wieloryb z 2015 roku przenosi 2 352,62 BTC, wywołując spekulacje na rynku

W dniu 10 marca 2024 r. grupa 80 uśpionych portfeli Bitcoinowych (BTC), nieaktywnych od ponad ośmiu lat, zaczęła działanie, przenosząc w sumie 2 352,62 BTC. Aktywność ta została wykryta na stronie btcparser.com, gdzie odnotowano 80 transakcji pochodzących z portfeli z 2015 roku.







Wieloryb z 2015 r. przenosi “uśpione Bitcoiny” o wartości 167 mln USD

Co ciekawe większość tokenów pochodziła z portfeli założonych w sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu 2015 roku. W tym okresie Bitcoin przechodził przez przedłużające się spowolnienie, po szczytowych cenach z 2013 roku. 10 września 2015 r. cena pojedynczego BTC wynosiła zaledwie 238 USD.

Po tamtych cenach wartość portfela wieloryba wynosiła wówczas „zaledwie” 560 000 USD, znacznie mniej niż jego obecna wycena wynosząca aż 167 miliony USD. To oznacza, że po ośmiu latach nieaktywności, wartość tego zasobu wzrosła o nieprawdopodobne 29 007%.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Wszystkie te transakcje powstały z adresów Pay-to-Public-Key-Hash (P2PKH) i zostały połączone w ponad 17 różnych adresów Bech32.

To nie jest jedyny przypadek, gdy “uśpione Bitcoiny” budzą się do życia. W poprzednim tygodniu 3000 BTC z 2010 roku zostało przeniesionych po raz pierwszy od prawie 14 lat. To zjawisko wydaje się występować równolegle wraz z szczytowymi cenami głównej kryptowaluty.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Ten nagły ruch niewątpliwie budzi wiele spekulacji wśród inwestorów – czy to tylko jednostkowy przypadek, czy może sygnał większego trendu? Odpowiedź na to pytanie pozostaje niejasna.

Zobacz również:




xm


BitgetBitget to założona w 2018 roku, wiodąca giełda kryptowalut i firma Web3 obsługująca ponad 20 milionów użytkowników w ponad 100 krajach i regionach. Oprócz tradycyjnych narzędzi handlowych Bitget był pierwszą giełdą, która uruchomiła Copy Trading i jest obecnie największą na świecie platformą do kopiowania transakcji kryptowalutowych. Giełda zapewnia także najwyższe standardy bezpieczeństwa, a inwestorzy mogą skorzystać z Bitget Wallet, światowej klasy portfela kryptowalutowego oferującego szereg funkcji Web3, w tym portfel, swap, NFT Marketplace, przeglądarkę DApp i wiele innych. Jednym z ambasadorów Bitget jest Lionel Messi, ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki.



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem walut oraz surowców. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.