Inauguracja piłkarskiej wiosny. Wygrana Wdy, wysoka przegrana Startu

W miniony weekend piłkarskie rozgrywki wznowiły zespoły z IV ligi i A klasy. Wysoką przegraną odnotowali piłkarze Startu Pruszcz

W IV lidze Wda Świecie na sztucznym boisku w Świeciu podejmowała Unię Wąbrzeźno. Wda to lider rozgrywek. Kibicie na pierwszego gola musieli czekać do 45 minuty. Wtedy też piłkarz Wdy Oskar Januszewski pokonał golkipera przyjezdnych. Wda schodziła do szatni z jednobramkową przewagą. W 78 minucie spotkania pięknym golem z rzutu wolnego popisał się Oskar Januszewski. W 89 minucie na 3:0 podwyższył Tomasz Adamczyk. Unia zdobyła honorową bramkę w 90 minucie. Więcej goli w tym meczu już nie padło.

Wysoką porażkę zanotowali piłkarze Startu Pruszcz. Podopieczni trenera Damiana Ejankowskiego przegrali w Sierpcu z Tłuchowią Tłuchowo 6:0. Do przerwy było 3:0. Przypomnijmy, że na jesień pojedynek pomiędzy tymi drużynami zakończył się wynikiem 1:1.

Swojego meczu nie rozegrał inny IV ligowiec Pomorzanin Serock. Ich przeciwnik Lider Włocławek wycofał się bowiem z rozgrywek. Pomorzanin za ten mecz otrzymał trzy punkty w ramach walkoweru.

W ligowej tabeli na prowadzeniu nadal jest Wda Świecie (51 pkt.). Drugie miejsce zajmuje Chemik Bydgoszcz (42 pkt.), a trzecia Tłuchowia Tłuchowo (32 pkt.). Start Pruszcz zajmuje czwarte miejsce (32 pkt.), a Pomorzanin Serock siódme (29 pkt.). W najbliższej kolejce Wda zmierzy się z Orlętami Aleksandrów Kujawski, Pomorzanin z Pomorzaninem Toruń, a Start z Cuiavią Inowrocław.

W lidze okręgowej powiat świecki nie ma swojego reprezentanta.

W A klasie w bardzo ciekawym pojedynku Grom Osie przegrał z MUKS CWZS Bydgoszcz 0:3. Warto zaznaczyć, że zwycięsko z pojedynku z Falą Świekatowo wyszedł Start Warlubie, który przed tym meczem zamykał ligową tabelę. Poniżej komplet wyników 16. kolejki A klasy.

pauza: Unia II Solec Kujawski.

Liderem A klasy jest Gryf Sicienko. Drugie miejsce zajmuje MUKS CWZS Bydgoszcz, trzecie Gwiazda Bydgoszcz, a czwarte Grom Osie.

Aktualizacja: 12/03/2024 18:23
Autor: Nowe Świecie

Inauguracja piłkarskiej wiosny. Wygrana Wdy, wysoka przegrana Startu - opinie czytelników

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu: Inauguracja piłkarskiej wiosny. Wygrana Wdy, wysoka przegrana Startu. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku "zgłoś".