NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

To pole jest wymagane

XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 52 min
  • 45 sek

Sesje o ochronie zdrowia na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

Autor: oprac. MCD • Źródło: Rynek ZdrowiaOpublikowano: 24 marca 2024 18:00Zaktualizowano: 26 kwietnia 2024 15:34

W dniach 7-9 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się XVI Europejski Kongres Gospodarczy. W agendzie wydarzenia jest ponad 160 debat, w tym pięć dotyczących ochrony zdrowia. Będziemy rozmawiać m.in. o finansowaniu i zarządzaniu systemem, kadrach, bezpieczeństwie lekowym, przemyśle farmaceutycznym i nowych technologiach w zdrowiu.

Sesje o ochronie zdrowia na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach
XVI Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się 7-9 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach Fot. PTWP
  • Europejski Kongres Gospodarczy to trzy dni wypełnione dyskusjami na tematy, którymi żyją Polska, Europa i świat
  • Tradycyjnie nie zabraknie debat poświęconych ochronie zdrowia
  • Będziemy rozmawiali m.in. o kobietach, które zmieniają ochronę zdrowia w Polsce. Kluczowych kompetencjach, których dziś brakuje w systemie czy zdrowie jako jednym z priorytetów polskiej prezydencji w Radzie UE 
  • Cały czas trwa rejestracja na EEC 2024 7-9 maja Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Finansowanie systemu, polityka lekowa, nowe technologie. Ochrona zdrowia na EEC 2024

Już tylko niecałe dwa miesiące dzielą nas od XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC - European Economic Congress). W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 maja, a głównymi nurtami tegorocznej odsłony będą: Europa, geopolityka i gospodarka; Energia, transformacja, bezpieczeństwo; Klimat i zrównoważona gospodarka; Cyfrowa gospodarka, nowe technologie; Inwestycje i finanse; Prawo a gospodarka oraz Migracje, różnorodność, rynek pracy. 

Tradycyjnie nie zabraknie debat poświęconych ochronie zdrowia. W agendzie znalazło się pięć sesji poświęconych tematyce zdrowotnej. Są to:

  • System ochrony zdrowia w Polsce, 7 maja 2024 r., godz. 14.30;
  • Ochrona zdrowia jako element gospodarki, 7 maja 2024 r., godz. 16.30;
  • Liderki w ochronie zdrowia, 8 maja 2024 r., godz. 09.30;
  • Przemysł farmaceutyczny i nowe technologie w zdrowiu - globalna branża, europejskie wyzwania, 8 maja 2024 r., godz. 11.30;
  • Prezydencja i zdrowie, 8 maja 2024 r., godz. 15.00.

Nowością w programie Europejskiego Kongresu Gospodarczego będzie EEC Talks, gdzie na otwartej scenie odbywać się będą dyskusje z zaproszonymi gośćmi, wśród których znajdą się znani ekonomiści, politycy, dyplomaci oraz inne inspirujące osoby ze świata biznesu, kultury i życia społecznego. Zapewnią one publiczności wysokiej jakości prezentacje oraz merytoryczne dyskusje na tematy związane z gospodarką, polityką, dyplomacją oraz kulturą.

Podczas tegorocznej edycji Kongresu organizatorzy przewidują także nową strefę „Green Planet”. Będzie się ona odwoływać do zrównoważonego rozwoju i koncepcji green city. Złożą się na nie efektowne namioty ze scenami i łączący je z Międzynarodowym Centrum Kongresowym tunel. Razem stworzą przejrzystą i zieloną, wielofunkcyjną przestrzeń konferencyjną, networkingową, wystawienniczą i wypoczynkową. Strefa ta, dodatkowo wzbogacona o oprawę wizualno-dźwiękową, w całości podporządkowana będzie idei rozwoju zgodnego z naturą, a uczestnicy kongresu będą mieli możliwość relaksu wśród zieleni.

Europejski Kongres Gospodarczy. Siedem ścieżek tematycznych

Wyróżnione obszary dyskusji staną się przyczynkiem do organizacji ponad 160 debat. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia będzie: Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości. 

- Nasze jutro zależy wprost od tego, jak głęboko i jak sprawnie uda nam się dziś wspólnie zmienić. Po to spotykamy się i o tym będziemy rozmawiać w czasie 16. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Transformacja, słowo klucz otwierające naszą rzeczywistość, powtarza się w różnych kontekstach w agendzie i znalazło swoje zasłużone miejsce w haśle spajającym i zapowiadającym tegoroczne debaty - wyjaśnia Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Kongresu.

Pierwszy z nurtów - Europa, geopolityka i gospodarka - skupi się m.in. na 20. rocznicy akcesji Polski do Unii Europejskiej. Omówione zostaną scenariusze wielu poziomów europejskiej integracji w kontekście przygotowań do kolejnego rozszerzenia. Będziemy także rozmawiać o UE na globalnym rynku oraz związanych z nią dylematach rozwojowych i konkurencyjności gospodarki. Ważnym aspektem będzie pojęcie multikryzysu.

W zakresie Energii, transformacji, bezpieczeństwa mieści się nowa definicja bezpieczeństwa i niezależności energetycznej. Uczestnicy kongresu wspólnie zastanowią się nad tym, czego oczekują biznes i inwestorzy, by mocniej zaangażować się w transformację sektora energii, a także - jakie zmiany czekają branżę w kontekście OZE. Jak zapewnić stabilność i elastyczność: węgiel, gaz, źródła odnawialne czy atom? 

W ramach nurtu pn. Klimat i zrównoważona gospodarka dyskusje toczyć się będą m.in. wokół zielonych inwestycji. Eksperci zastanowią się, w jaki sposób je inicjować i zasilać, jaka jest rola sektora finansowego, czym jest ESG w strategiach firm, we współpracy gospodarczej i w łańcuchach dostaw. 

Cyfrowa gospodarka, nowe technologie to z kolei cykl dyskusji, w czasie których omówione zostaną m.in. najważniejsze trendy technologiczne przyszłości, cyberbezpieczeństwo czy infrastruktura dla cyfrowego przyspieszenia. Poznamy odpowiedzi na pytania, w jakie technologie inwestować czy jak zachęcać do inwestowania w cyfryzację.

Z kolei w szeregu debat pn. Inwestycje i finanse pogłębiona zostanie tematyka KPO oraz innych unijnych źródeł środków rozwojowych. Ponadto dyskutanci zdefiniują europejskie priorytety w kontekście polskiego potencjału i potrzeb inwestycyjnych takich jak: infrastruktura, zrównoważona gospodarka, odporność, wiedza, cyfryzacja, innowacyjność.

Kolejna ze ścieżek - Prawo a gospodarka - na czynniki pierwsze rozłoży system wymiaru sprawiedliwości w Polsce w kontekście działalności gospodarczej. Zaplanowane debaty przyniosą odpowiedzi na pytania, co oznacza stabilny i funkcjonalny porządek prawny dla wzrostu gospodarki i jak uzdrowić relacje państwo-biznes.

Ostatni obszar to Migracje, różnorodność, rynek pracy, w ramach którego paneliści przyjrzą się trendom migracyjnym stanowiącym wyzwanie dla Europy oraz migrantom na rynku pracy w kontekście ich kwalifikacji, ale także prawa i procedur. Tematem dyskusji będzie także różnorodność i inkluzywność jako trend społeczny zmieniający zarządzanie zespołami.

XVI Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu tradycyjnie towarzyszyć będą uroczyste gale wręczenia nagród. Rozstrzygnięte zostaną kolejne edycje konkursów: EEC Startup Challenge, Top Inwestycje Komunalne oraz Inwestor Bez Granic.

Na tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy można się już rejestrować.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum