Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • -- dni
  • -- godz
  • -- min
  • -- sek

Marketing w sklepie internetowym. Jak sprawić, by odwiedzający stał się kupującym?

Marketing w e-commerce służy nie tylko do przyciągania nowych klientów, ale także budowania i utrzymywania relacji z obecnymi. Poprzez różne formy komunikacji, takie jak newslettery, media społecznościowe czy personalizowane oferty rabatowe, sklepy internetowe mogą zwiększać zaangażowanie i lojalność kupujących - mówi w rozmowie z portalem DlaHandlu.pl Aleksandra Fabisz-Zblewska, Marketing Manager Paxy.
Reklama

Czy marketing w sklepie internetowym jest kluczowy?

Aleksandra Fabisz-Zblewska: - W dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie rynek e-commerce rozwija się w zawrotnym tempie, marketing w sklepie internetowym stał się nie tylko ważnym elementem strategii biznesowej, a wręcz kluczowym czynnikiem decydującym o sukcesie sprzedaży online.

Dlaczego jest tak istotny?

- Po pierwsze budowanie widoczności i świadomości marki - bez tego jesteśmy przysłowiowym planktonem w morzu konkurencji. Wyróżnienie się i dotarcie do potencjalnych klientów jest jednym z największych wyzwań dla firm e-commerce. Skuteczne strategie marketingowe, takie jak optymalizacja dla wyszukiwarek (SEO), angażujący marketing w mediach społecznościowych, czy kampanie reklamowe PPC, umożliwiają budowanie widoczności marki w internecie i przyciąganie ruchu do sklepu. Im więcej osób dowiaduje się o danej marce, tym większa szansa na powielenie wyników sprzedaży.

Jak zwiększyć zaangażowanie konsumentów?

- Marketing w e-commerce służy nie tylko do przyciągania nowych klientów, ale także budowania i utrzymywania relacji z obecnymi. Poprzez różne formy komunikacji, takie jak newslettery, media społecznościowe czy personalizowane oferty rabatowe, sklepy internetowe mogą zwiększać zaangażowanie i lojalność kupujących. To zaś przekłada się na powtarzalne zakupy i pozytywne opinie, które są złotem w świecie e-commerce. Angażująca treść, ulubione produkty w dobrych cenach, promocje sezonowe, live w social mediach, konkursy, a nawet gadżety dla fanów naszych kanałów, to dzisiaj chleb powszedni dobrze zorganizowanej społeczności kupujących.

Czym jest optymalizacja konwersji?

- Dobre strategie marketingowe pomagają nie tylko przyciągnąć ruch do sklepu, ale także efektywnie konwertować go w sprzedaż. Narzędzia do analizy ruchu i działań internetowych naszych kupujących, testy A/B, czy remarketing pozwalają na zrozumienie zachowań użytkowników oraz dostosowanie sklepu w taki sposób, aby maksymalizować wskaźniki sprzedaży. Oznacza to, że więcej odwiedzających staje się kupującymi, którzy mogą zamienić się w stałych klientów naszego sklepu.

Jak dostosować ofertę do potrzeb klientów?

- Marketing w e-commerce umożliwia gromadzenie i analizę danych o odwiedzających, użytkownikach i kupujących, co z kolei pozwala na dostosowanie oferty do ich indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto skupić się na najczęściej oglądanych i kupowanych produktach, na tym co jest najchętniej „klikane” lub wybierane. Personalizacja oferty czy rabatowanie ulubionych produktów nie tylko zwiększa szanse na sprzedaż, ale przede wszystkim podnosi satysfakcję klientów, co jest kluczowe w budowaniu długoterminowych relacji w e-sprzedaży.

Czy warto korzystać z nowoczesnych technologii w marketingu internetowym?

- Zdecydowanie tak. Marketing cyfrowy oferuje szerokie możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, automatyzacja procesów czy chatboty, które mogą znacząco usprawnić działania marketingowe i obsługę klienta. Na wagę złota jest tutaj przyspieszenie pracy – klienci lubią być zaopiekowani „tu i teraz”. Dzięki temu sklepy internetowe mogą nie tylko zwiększać stopień zadowolenia klientów i efektywności swoich działań, ale także oferować klientom unikalne, spersonalizowane doświadczenia zakupowe, na miarę potrzeb i oczekiwań.

Od czego zacząć?

- Myślę, że od zbadania potrzeb rynku na nasze produkty, na bazie czego stworzymy odpowiednie kanały dystrybucji informacji marketingowej. Tam z całą pewnością musimy zbudować swoją społeczność, jednak zanim do tego dojdzie, warto mocno pokazać się na rynku. Niezbędne na start będą płatne kampanie marketingowe z dobrze wymierzonym budżetem. Social media i najczęściej używana przeglądarka internetowa na danym rynku e-handlu, będą źródłem wszelkiej wiedzy o konsumentach. Z doświadczeń Paxy wynika, że firmy, które dopiero wchodzą ze sprzedażą do wybranego kraju, zaczynają wszystko od odpowiednio dobranej domeny z końcówką danego kraju oraz tłumaczeń językowych, przygotowanych przez native speakera, co znacznie zmniejsza ilość błędów, popełnionych na starcie sprzedaży. Zapraszam do współpracy z Paxy – międzynarodowym kurierem dla cross-border e-commerce.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News
Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Redakcja poleca