whitebit

Akcje Boeing nadal spadają! Kurs spółki traci po incydencie z utratą kołaKurs akcji Boeing nadal nie może odbić – i nic w tym dziwnego, skoro problemy z samolotami producenta samolotów nadal się piętrzą. Nic w tym temacie się nie zmieniło: niedawno kolejny samolot uległ awarii tracąc koło podczas startu w San Francisco. Akcje mogą być skazane na spadek w okolice 173 dolarów – gdzie przypada dopiero rozsądne wsparcie dla kursu spółki.

  • Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) ogłosiła, że przeprowadzi dochodzenie w sprawie ostatniego incydentu
  • Podczas inspekcji samolotu po wylądowaniu odkryto brakującą część
  • Boeing znajduje się obecnie pod wzmożoną kontrolą służb
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Samolot Beinga stracił poszycie na kadłubie podczas lotu

Wracamy znów do awaryjnych samolotów Being. W ostatnim czasie media rozpisywały się o tym, że niedawne uszkodzenie Boeinga 737-800 zostało odkryte dopiero na ziemi, po tym jak samolot bezpiecznie wylądował w mieście Medford w stanie Oregon w piątek (czasu lokalnego), ogłosiły linie United Airlines. Lokalna gazeta “Rogue Valley Times” opublikowała wcześniej zdjęcie naocznego świadka pokazujące odsłonięte elementy mechaniczne.








Odkryj tanie akcje i fundusze ETF inwestujące w IBKR, w tym akcje ułamkowe, handel nocny i najniższe opłaty walutowe.

Więcej informacji i rejestracja konta w IBKR

Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) ogłosiła, że przeprowadzi dochodzenie w sprawie ostatniego incydentu na poszyciu zewnętrznym Boeinga 737-800. Podczas inspekcji samolotu po wylądowaniu odkryto brakującą część. Linie lotnicze zapowiedziały, że dokładnie sprawdzą samolot i dokonają niezbędnych napraw przed przywróceniem go do służby.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Kurs akcji Boeing 18.03.2024
Kurs akcji Boeing 18.03.2024

Według United, samolot wystartował z San Francisco ze 139 pasażerami i sześcioma członkami załogi. Sądząc po numerze pokładowym z innego zdjęcia naocznego świadka, samolot wszedł w szeregi czynnej służby w 1998 roku.

Przypomnijmy jedynie, że Boeing znajduje się obecnie pod wzmożoną kontrolą po tym, jak praktycznie nowy samolot 737-9 Max stracił część kadłuba podczas wznoszenia po starcie na początku stycznia. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) zakłada, że w wyrwanym fragmencie kadłuba brakowało czterech śrub mocujących. Jednak w przypadku 25-letniego samolotu, takiego jak obecnie samolot United, konserwacja lub zmęczenie materiału prawdopodobnie odgrywają większą rolę niż produkcja.

Dodatkowo, ponad tydzień temu Boeing 777 linii United Airlines stracił koło podczas startu w San Francisco. Samolot z około 250 osobami na pokładzie, który miał lecieć do Japonii, wylądował w Los Angeles nieco później w czwartek (czasu lokalnego) bez żadnych problemów. Linie United podkreśliły, że samoloty pasażerskie są przystosowane do lądowania z brakującymi lub uszkodzonymi oponami. Problemy z oponami narażonymi na ekstremalne obciążenia zdarzają się od czasu do czasu w samolotach różnych producentów i linii lotniczych.

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers. IBKR nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.
Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















  • Powiązane zagadnienia:
Zajmuje się rynkiem akcji, walut oraz surowców. Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.