Zachowanie Bellinghama stało się światowym viralem

27.03.2024

To nie o wyrównującej bramce Jude’a Bellinghama mówi się najwięcej po meczu Anglii z Belgią, lecz o jego… zachowaniu względem niepełnosprawnego kibica. Nagranie stało się światowym viralem i zatacza kręgi w mediach społecznościowych.

Anglia – Belgia 2:2

Harry Kane udał się na zgrupowanie reprezentacji Anglii, jednak nie mógł wystąpić ani w towarzyskim spotkaniu z Brazylią, ani z Belgią. Został odesłany do Monachium, by wyleczyć kontuzjowaną kostkę. Jest to uraz, jakiego nabawił się w ostatnim meczu ligowym po zderzeniu ze słupkiem. Jego miejsce w pierwszym meczu na szpicy zajął Ollie Watkins, natomiast w drugim Ivan Toney, który nawet skutecznie wykorzystał jedenastkę w 17. minucie.

Anglicy zagrali dwa prestiżowe sparingi i nie odnieśli w nich żadnego zwycięstwa. Najpierw przegrali na Wembley z Brazylią 0:1, a później dopiero w 95. minucie uratowali remis z Belgią, a konkretnie zrobił to niezawodny Jude Bellingham. Warto także zwrócić uwagę na występ od pierwszej minuty rewelacji tego sezonu, młodziutkiego Kobbiego Mainoo z Manchesteru United. To Anglicy dominowali w starciu z Belgią, lecz byli zwyczajnie nieskuteczni i przegrywali do przerwy 1:2. Stracili między innymi taką durną bramkę:

Jude Bellingham – wzór do naśladowania

Bellinghamowi poświęcono już tysiące artykułów na temat tego, jakim wspaniałym jest piłkarzem i jak doskonale radzi sobie w Realu Madryt. Tym razem jednak zasłynął czymś innym – dobrym wychowaniem i taktem. Gary Lineker udostępnił nagranie z viralem i nazwał pomocnika diamentem. Na Wembley uświadczyliśmy typowej angielskiej pogody. Dzieciaki, które wyprowadziły zawodników marzły i mokły w deszczu. Jude Bellingham przejął się niepełnosprawnym chłopakiem na wózku i pokazał dobre maniery. Zapytał go, czy jest mu zimno, a chłopak przytaknął. Belllingham po tym okrył go swoją kurtką.