Baśka

i

Autor: Materiały prasowe Baśka

Strefa beauty

Regeneracja, wzmocnienie i nawilżenie. Wiosenna moc mgiełek do włosów

Nadejście wiosny zwiastuje nowe rozdanie beauty-postanowień. Jednym z najpotrzebniejszych i najpopularniejszych jest poprawa kondycji włosów oraz wzmocnienie pasm przed latem. Jak to zrobić? Kosmetolodzy wskazują na pielęgnację w stylu PEH, której dobrym uzupełnieniem są wcierki. Czy wiesz, że mgiełki do zadań specjalnych „potrafią” regenerować włosy, wzmacniać cebulki i skutecznie nawilżać?

Wiosna to czas dobrych postanowień. Także tych w obszarze pielęgnacji włosów. Jednym z najskuteczniejszych „kompasów”, które wskazują drogę do szybkiej poprawy kondycji włosów, jest pielęgnacja PEH. U jej podstaw leży utrzymanie balansu protein, humektantów oraz emolientów. Kosmetolodzy podpowiadają, że możemy to zrobić przez właściwy dobór odżywek, szamponów i wcierek. Okazuje się, że mgiełki do włosów stanowią skuteczne dopełnienie pielęgnacji w stylu PEH. Jak wybrać odpowiednie wcierki i jak je stosować?

Zobacz także: Domowa maseczka, która wygładza zmarszczki. Koreanki otaczają ten składnik kultem. Dodaj, wymieszaj i nałóż na twarz. Po 30 minutach zmarszczki będą wygładzone

Co oznacza PEH?

U podstaw pielęgnacji PEH leży równowaga humektantów, protein i emolientów. Czym charakteryzują się poszczególne składniki? To proste. Humektanty odpowiadają za nawilżenie włosów. Dzięki nim matowe, szorstkie pasma odzyskują naturalną miękkość i delikatność. To na przykład znane nam: gliceryna, pantenol, czy niacynamid. Proteiny są z kolei białkami, stanowiącymi podstawowy budulec naszych kosmyków. Nadają im połysk i objętość, a także „naprawiają” mikrouszkodzenia. Trzeci rodzaj składników to emolienty, czyli absolutne game changer, jeśli chodzi o „domknięcie” pielęgnacji PEH. Dzięki emolientom możemy na długo utrzymać efekt nawilżenia pochodzący od humektantów oraz odżywienia – który osiągamy dzięki proteinom. Kosmetolodzy wskazują, że składników PEH należy szukać w szamponach, odżywkach i – właśnie – wcierkach, o czym nie zawsze pamiętamy. A to błąd, ponieważ, w mgiełkach do skóry głowy i włosów drzemie moc wiosennego odżywienia.

Humektanty czy proteiny – jak wybrać wcierkę

Jak rozpoznać, czy nasze włosy potrzebują w danym momencie wcierki stworzonej na bazie protein, czy humektantów? Włosomaniaczki wskazują, że chcąc odpowiednio dobrać proporcje PEH, warto zacząć od rozpoznania stopnia porowatości pasm (np. za pomocą popularnego „testu szklanki z wodą”). W ten sposób poznamy potrzeby naszych pasm i bezbłędnie dobierzemy te produkty, których aktualnie potrzebują – w tym właśnie odpowiednią wcierkę.

– W planie codziennej pielęgnacji PEH warto uwzględnić wcierki. Zwykle koncentrujemy się na proporcjach składników w szamponach i odżywkach. To – oczywiście dobry kierunek. Pełnię pielęgnacji uzyskamy jednak wzbogacając ten duet o mgiełki do skóry głowy i włosów – proteinowe lub humektantowe – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA. – Warto wiedzieć, jakie super-moce drzemią we wcierkach. Wśród najciekawszych właściwości jest kondycjonowanie skóry (BAŚKA Humektantowa wcierka do skóry głowy i włosów malinowa), a także wsparcie wzrostu pasm (BAŚKA Proteinowa wcierka do skóry głowy i włosów jeżynowa). Mgiełki do włosów uodparniają pasma na uszkodzenia mechaniczne, w tym te, które mogą zdarzyć się podczas modelowania, a także skutecznie działają antyoksydacyjnie – dodaje.

Jak stosować wcierki?

Eksperci podpowiadają, że – podobnie jak w przypadku całej pielęgnacji PEH – w stosowaniu wcierek kluczowa jest systematyczność. Warto włączyć mgiełki do rytuału pielęgnacyjnego i stosować je codziennie. Co ważne, wcierki należy aplikować zarówno przed, jak po umyciu włosów, za każdym razem delikatnie wmasowując je w skórę głowy. W ten sposób maksymalizujemy działanie składników aktywnych i zapewniamy sobie cenną chwilę relaksu w domowym SPA.

BAŚKA Proteinowa wcierka do skóry głowy i włosów

Jeżynowa

Proteinowa wcierka do skóry głowy i włosów wspomagająca porost włosów. Zawarta w składzie keratyna nadaje gładkości i blasku włosom. Kompozycja preparatu została oparta o właściwości ekstraktu ze skrzypu polnego i niacynamidu, które tworzą duet o działaniu kondycjonującym i pobudzającym wzrost "baby hair". Dodatkowo olej z pestek jeżyn, znany z właściwości antyoksydacyjnych i regenerujących, odżywia i wygładza kosmyki. Systematyczne stosowanie preparatu i sprawia, że fryzura z dnia na dzień staje się pełniejsza, włosy odzyskują zdrowy wygląd i są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Baśka

i

Autor: Materiały prasowe Baśka

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki