whitebit

Chociaż wielu analityków ma bycze nastawienie co do Bitcoina, prognozując, że może on dotrzeć do 100 tys. dol. i dalej jeszcze w 2024 r., QCP Capital wyjaśnia, iż prędkość hossy na BTC i innych wirtualnych walutach może budzić niepokój. W opinii tej firmy największa z kryptowalut wykazuje oznaki wyczerpania, gdy zbliża się do zamknięcia pierwszego kwartału obecnego roku.

Bitcoin z oznakami wyczerpania

Największa z kryptowalut ustanowiła nowe ATH jeszcze przed halvingiem, wyłamując się z historycznych trendów. Nowy szczyt na Bitcoinie został odnotowany 14 marca br. w okolicach 73,7 tys. dol. za monetę. Tymczasem firma handlowa QCP Capital ostrzega inwestorów, iż BTC może znajdować się na skraju wyczerpania.







Według ekspertów wykładniczy wzrost może być problematyczny w kolejnym kwartale. Już teraz kurs Bitcoina znacznie spowolnił. Obecnie obserwatorzy rynku skupiają się mocno na weekendzie z uwagi na to, iż kilka kluczowych świeć – tygodniowych, miesięcznych i kwartalnych zostanie zamkniętych jednocześnie.

Po dość silnych tegorocznych wzrostach, kurs BTC ma trudności w utrzymaniu się powyżej linii 70 tys. dol., mimo iż od ATH dzieli go zaledwie 6%. Mimo obecnych problemów, QCP Capital zaznacza, że istnieje wystarczająco katalizatorów, aby wnieść optymizm na rynek co do przyszłych ruchów Bitcoina.

Bitcoin i inne kryptowaluty możesz kupić między innymi na Kanga

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Wśród potencjalnych czynników, które mogą podtrzymać hossę na czołowej kryptowalucie, wspomniana firma wymieniła ciągły popyt na bitcoinowe ETF-y spot, nadchodzący halving BTC, czy potencjalną akceptację ETF-u spot na ETH. Z drugiej strony tempo wzrostów od początku obecnego roku było tak szybkie, że utrzymanie tej dynamiki w kolejnym kwartale może nie być łatwe.

Chociaż pozostajemy optymistyczni, zachowujemy ostrożność w zakresie dźwigni finansowej i jesteśmy również gotowi na zyski w przypadku dużych spadków” – podsumował QCP Capital.

Tymczasem kurs największej z kryptowalut porusza się ponad poziomem 69,4 tys. dol. za monetę. W zakresie dobowym potaniała ona o blisko 2%. Z perspektywy ostatnich 7 dni jej wartość wzrosła o ponad 9%.


Kanga_logo-blackPartnerem portalu comparic.pl jest Kanga

Podaż BTC na giełdach maleje

Tymczasem na rynku w dalszym ciągu widoczny jest odpływ Bitcoinów z platform handlowych. Zjawisko to jest bardziej bycze niż niedźwiedzie. Warto wyjaśnić, że zwykle inwestorzy wycofują swoje aktywa cyfrowe na zewnętrzne adresy kryptograficzne, gdy nie mają zamiaru sprzedawać ich w najbliższym czasie, a przy tym chcą zapewnić im wyższe bezpieczeństwo. Trzymanie środków na giełdach wiąże się z ryzykiem, iż te zostaną dotknięte atakiem hakerskim, bądź upadną, a ich klienci będą mieli trudności z odzyskaniem środków.

Ciekawym zjawiskiem jest również rosnąca ilość stablecoinów na platformach handlowych – te zaś są wykorzystywane do płynnego przechodzenia w kryptowaluty. Inwestorzy mogą zatem szykować się do dużych zakupów. Tymczasem na rynku wciąż panuje ekstremalna chciwość.

Autor poleca również:



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.