whitebit

Prezes Euro Pacific Capital oraz popularny krytyk Bitcoina i zagorzały zwolennik złota – Peter Schiff – uważa, iż kurs czołowej z wirtualnych walut będzie zagrożona silnym spadkiem do okolic nawet 20 tys. dol. Warunkiem jest jednak korekta poniżej poziomu wsparcia w postaci linii 60 tys. dol. za monetę. 

Bitcoin zagrożony korektą

Największa z kryptowalut doznała w weekend mocnych spadków, wywołanych narastającym napięciem na Bliskim Wschodzie. W ostatnich dniach jej kurs spadł do okolic 61,5 tys. dol. Aktualnie jednak handluje ona powyżej linii 66 tys. dol. za monetę. Komentując obecną sytuację na rynku, Peter Schiff przedstawił swoje prognozy dot. dalszych ruchów BTC.







W poście z 14 kwietnia br. opublikowanym na platformie X (dawnym Twitterze) prezes Euro Pacific Capital napisał, że poziom 60 tys. dol. za monetę stanowi krytyczne wsparcie dla Bitcoina. Uznał on, iż jego przełamanie stworzyłoby potężny potrójny szczyt na wykresie. Idąc dalej, Peter Schiff uznał, że w takich okolicznościach cena mogłaby spaść do okolic 20 tys. dol. 

Prezes Euro Pacific Capital co jakiś czas atakuje Bitcoina, prognozując nadchodzące spadki. Ekonomista ten preferuje złoto ponad wszystkie inne inwestycje. Na tle ostatnich zawirowań na rynku najpopularniejszy z kruszców ustanowił nowe ATH. Cena uncji złota wzrosła do okolic 2 399 dol. 12 kwietnia br. 

W oddzielnym wpisie na platformie X Peter Schiff zaznaczył, że w przypadku silnych spadków na BTC właściciele bitcoinowych ETF-ów spot nie będą mogli zrobić nic innego, jak tylko patrzeć i czekać na otwarcie giełdy NYSE. Tym samym odwołał się on do swojego wcześniejszego wpisu, w którym mówił o tym, iż głównym problemem związanym z posiadaniem ETF-ów spot na BTC jest płynność ograniczona do godzin rynkowych w Stanach Zjednoczonych. Wskazywał wówczas, że w przypadku załamania z dnia na dzień, inwestor nie ma możliwości sprzedaży, dopóki rynek amerykański nie zostanie otwarty rano.

Negatywne skutki dla MicroStrategy

Peter Schiff dodał obok, iż mocne potencjalne załamanie kursu Bitcoina do okolic 20 tys. dol. przyniosłoby największemu korporacyjnemu posiadaczowi tej kryptowaluty wśród spółek publicznych wysokie niezrealizowane straty. Inwestor ten oszacował je na 2,7 mld dol., biorąc pod uwagę zakup 214 tys. BTC po średniej cenie 34 tys. dol. za BTC. 

Obecnie jednak przy kursie Bitcoina w pobliżu 66 tys. dol. inwestycja MicroStrategy w tę wirtualna walutę wciąż znajduje się na dużym plusie. Z najnowszych danych wynika, iż przedsiębiorstwo to trzyma dokładnie 214 246 BTC o łącznej wartości przekraczającej 14 mld dol. 

Firma, której obecnym prezesem wykonawczym jest Michael Saylor rozpoczęła zakupy Bitcoinów już w 2020 r. Inwestycja w tę wirtualną walutę stanowiła w jej wydaniu zabezpieczenie przed inflacją, a także alternatywę dla trzymania gotówki. Choć okres bessy był dla niej ciężki, finalnie wraz z tegorocznymi silnymi wzrostami na BTC zyskała ona ogromne uznanie. Co więcej, przedsiębiorstwo to poszło za ciosem i dokonało kolejnych kluczowych zakupów Bitcoinów w 2024 r. 

Autor poleca również:



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.