whitebit

Weekendowe wydarzenia na rynku kryptowalut wywołały gwałtowne zmiany, zwłaszcza w kontekście spadku ceny Bitcoina i związanych z nim znaczących likwidacji pozycji. Analiza Bitcoin Liquidation Heatmap sygnalizuje, że osiągnięcie przez BTC poziomu 71 500 USD może wywołać likwidację o wartości aż 1,43 miliarda dolarów. Kurs BTC/USD odbija w niedzielę po piątkowym i sobotnim tąpnięciu i oscyluje powyżej 64 000 USD.

  • Likwidacja pozycji na rynku Bitcoina o wartości 1,43 miliarda USD może wywołać gwałtowne zmiany i dyskusje wśród inwestorów
  • Spadek ceny BTC do 61 300 USD w sobotę spowodował likwidację ponad 200 milionów dolarów w lewarowanych pozycjach
  • Wśród inwestorów obserwuje się różne reakcje na spadki, od sprzedaży dostrzeganej jako okazja do kupna
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Spadek cen Bitcoina i likwidacja pozycji. Jakie są reakcje na rynku kryptowalut?

Spadek ceny Bitcoina do 65 254 USD w piątek był efektem różnych czynników, takich jak wygaśnięcie opcji, historyczne wzorce halvingu oraz wpływy makroekonomiczne i techniczne. Ta korekta spowodowała likwidację ponad 200 milionów dolarów w lewarowanych pozycjach w ciągu zaledwie jednej godziny, a w ciągu ostatnich 24 godzin łączna kwota likwidacji przekroczyła niebotyczne 885 milionów dolarów.







Spadek ten postępuje w weekend, a w sobotę kurs BTC/USD osiągnął poziom 61 300 USD, najniższy od 20 marca. W niedzielę notowania odbijają, a Bitcoin ponownie wzrasta powyżej 64 000 USD.

Rynkowe turbulencje wywołały szeroką reakcję wśród inwestorów i traderów, którzy aktywnie dyskutowali i analizowali sytuację na platformach mediów społecznościowych. Wśród wyprzedaży niektórzy inwestorzy dostrzegają okazję do zakupu, biorąc pod uwagę dynamiczny i zmienny charakter rynku kryptowalut.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Bitcoin pod wpływem czynników makroekonomicznych i napięć geopolitycznych

Obecne odwrócenie trendów na rynku kryptowalut może być wynikiem szerszych czynników makroekonomicznych i napięć geopolitycznych, zwłaszcza dotyczących Bliskiego Wschodu. Wiadomości o potencjalnym konflikcie na linii Iran-Izrael zwiększyły niepewność rynkową, co przyczyniło się do spadku cen zarówno wirtualnych walut, jak i tradycyjnych aktywów.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Mimo obecnego spowolnienia na rynku, zwolennicy tokenów pozostają optymistami, uważając likwidacje za przejściowe zjawisko wynikające z nieodłącznej zmienności rynku. Sugerują oni, że obecne warunki mogą stanowić okazję do zakupu dla doświadczonych inwestorów, oczekując stabilizacji nastrojów rynkowych.

Zobacz również:



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem walut oraz surowców. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.