Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 30 kwietnia 2024 10:03

Liposukcja kawitacyjna - na czym polega?

Wiele osób boryka się z problemem nadmiernego gromadzenia tkanki tłuszczowej. Mimo stosowania diety cud kilogramy i centymetry w obwodach nie spadają. Najczęściej taki stan rzeczy pojawia się u osób, które mają tendencję do tycia lub kobiet po okresie ciąży.
  • 20.12.2019 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Liposukcja kawitacyjna - na czym polega?

Niekiedy zdarza się tak, że mimo utraty wagi tkanka tłuszczowa znika nierównomiernie. Jeśli zależy nam na pozbyciu się tłuszczu z problematycznych miejsc, ratunkiem może się okazać zabieg liposukcji kawitacyjnej. Co to jest? Jak często go wykonywać? Jakie są przeciwwskazania?
(Szkolenia kosmetyczne - https://cosmed24.pl/szkolenia-kosmetyczne/)

Co to jest liposukcja kawitacyjna?

Liposukcja kawitacyjna polega na niszczeniu błony komórek tłuszczowych za pomocą fal ultradźwiękowych. W przeciwieństwie do klasycznej liposukcji, gdzie wykonywane są nacięcia i wprowadzana jest igła, za pomocą której odsysany jest tłuszcz, tutaj zabieg jest w pełni nieinwazyjny. Oznacza to więc, że zaraz po jego wykonaniu można wrócić do codziennych obowiązków.

(Lasery kosmetyczne i medyczne - https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/)

Liposukcja kawitacyjna wykorzystując ultradźwięki dociera do najgłębszych warstw tkanki tłuszczowej wykonując ich masaż. Dzięki temu usprawniony jest przepływ limfy, pobudzona jest przemiana materii w komórkach. Ponadto znacznie bardziej poprawia się praca układu krążeniowego. Liposukcja ultradźwiękowa może być również wykorzystywana do zwalczania cellulitu.

(Mezoterapia - https://cosmed24.pl/mezoterapia/)

Podczas wykonywania zabiegu odczuwalne jest przyjemne ciepło, które działa relaksująco na mięśnie i znieczulająco na skórę. Dodatkowo podczas liposukcji wykorzystuje się kosmetyki do pielęgnacji skóry, która dzięki swojej wyższej temperaturze znacznie lepiej absorbuje substancje w nich zawarte.

Dużym atutem liposukcji kawitacyjnej jest to, że może być ona wykonywana praktycznie na każdym obszarze ciała, gdzie występuje większe zgromadzenie tkanki tłuszczowej. Do takich miejsc zaliczyć można:

-        nogi

-        uda

-        ręce

-        brzuch

-        pośladki

-        kostki

-        odcinek lędźwiowy pleców

Jak przebiega liposukcja ultradźwiękowa?

Zabieg liposukcji dzieli się na dwa etapy. Pierwszy polega na rozgrzaniu tkanki przy pomocy głowicy wykorzystującej promienie podczerwieni. Podczas tego procesu następuje upłynnienie tkanki tłuszczowej oraz przygotowanie organizmu do kolejnego etapu zabiegu.

W następnej fazie, liposukcji poddawane są konkretne obszary ciała, w których tkanka tłuszczowa rozrywana jest przy pomocy fal ultradźwiękowych. W ten sposób rozbite komórki uwalniają znajdujący się w nich tłuszcz, który trafia do wątroby, gdzie jest metabolizowany, a jego nadmiar wydalany z organizmu.

Jak często wykonywać zabieg liposukcji kawitacyjnej?

Liposukcja kawitacyjna jest najefektywniejsza, gdy jest wykonywana regularnie. Oczywiście nie zaleca się ją robić codziennie. W zależności od ilości zabiegów powinno się ją wykonywać raz na tydzień, a w późniejszym okresie raz na miesiąc.

Nie trzeba trzymać się sztywno tej zasady, jednak częstsze poddawanie ciała liposukcji może spowodować różnego rodzaju problemy zdrowotne. Natomiast wykonywanie jej nieregularnie może przynosić mizerne efekty.

Jakie są przeciwwskazania?

Liposukcji ultradźwiękowa z racji swojej nieinwazyjności należy do grona zabiegów, które są jednymi z najbezpieczniejszych dla człowieka. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do jej wykonywania. Zaliczyć można do nich okres ciąży i laktacji oraz menstruacje. Również w przypadku chorób serca nie zaleca się wykonywania zabiegu.

Ponadto liposukcja nie jest wskazana dla osób cierpiących na padaczkę, cukrzycę i stwardnienie rozsiane. Natomiast osoby po leczeniu nowotworowym także powinny przynajmniej na pięć lat odpuścić liposukcję.


 

--- Artykuł sponsorowany ---