- Decyzja o połączeniu Banku Millennium i Domu Maklerskiego podyktowana jest dążeniem do zwiększenia jakości i kompleksowości oferty usług maklerskich kierowanej zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Dzięki integracji bank zaoferuje klientom spójną ofertę usług finansowych z obszaru bankowego i maklerskiego świadczonych w jednej instytucji – mówi Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium.

Transakcja zakłada podziału Millennium DM i ogłoszono już plan podziału. Od momentu rejestracji zmian w KRS Dom Maklerski będzie działał w strukturach banku pod nazwą Biuro Maklerskie Banku Millennium. Od dnia połączenia spółek bank stanie się następcą prawnym i wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki Domu Maklerskiego. Zmiana właścicielska nie będzie wymagała od dotychczasowych klientów Domu Maklerskiego ani klientów Banku Millennium żadnych dodatkowych działań.

- Przeniesienie działalności maklerskiej stwarza większe możliwości rozwijania tych usług w Grupie Banku Millennium. Klienci uzyskają łatwiejszy dostęp do produktów inwestycyjnych. Chcielibyśmy wykorzystać doświadczenia Banku Millennium w zakresie digitalizacji usług finansowych i również oferować jakość obsługi na najwyższym poziomie – komentuje Mariusz Dąbkowski, prezes Millennium DM.

Portugalsko-polski bank jest jednym z ostatnich w Polsce, który wciąż ma osobny dom maklerski. W ostatnich paru latach czołowe banki m.in. PKO BP, Santander, ING Bank Śląski czy mBank wchłaniały brokerkę przekształcając domy maklerskie w biura maklerskie. Innym bankiem, który wciąż ma osobny dom maklerski, jest Citi Handlowy. Ale i w jego przypadku od kilku miesięcy trwają prace nad integracją.