whitebit

Bitcoin załamie się po halvingu, wskazuje ekspert. Czy to będzie okazja na zakupy? Zapraszamy na przegląd najciekawszych artykułów opublikowanych w serwisie Comparic.pl. Bitcoin widocznie odzyskuje siły w ostatnich dniach. Jego kurs ponownie wspiął się ponad poziom 70 tys. dol. Tymczasem znany amerykański przedsiębiorca – Arthur Hayes – ostrzega przed możliwymi turbulencjami w miarę zbliżającego się halvingu BTC. W jego opinii w zakresie krótkoterminowym wydarzenie to może doprowadzić do tygodniowej “depresji” na rynku kryptowalut.

Halving Bitcoina spowoduje tygodniową depresję na rynku kryptowalut, prognozuje Arthur Hayes

Arthur Hayes po raz kolejny zabrał głos na platformie Medium, aby podzielić się z odbiorcami swoich treści opinią na temat aktualnej sytuacji na rynku kryptowalut. Niewątpliwie zbliżający się halving BTC budzi sporo emocji. Z danych on-chain wynika, iż może on nadejść za około 10 dni. Zwykłe wydarzenie to wiązało się z podwyższoną zmiennością na wykresie Bitcoina.







Zgodnie z jedną z najnowszych prognoz od założyciela giełdy BitMEX, halving może prowadzić do wzrostów wartości czołowej kryptowaluty w średnim okresie. Obok jednak ostrzegł on przed krótkoterminowymi spadkami, które prawdopodobnie rozegrają się bezpośrednio “przed” i “po” tym cyklicznym wydarzeniu.

Wspomniany przedsiębiorca zwrócił uwagę na to, iż narracja o pozytywnym wpływie halvingu na Bitcoina, a także na inne kryptowaluty, jest mocno zakorzeniona w branży związanej z cyfrowymi aktywami. Nie można jednak bagatelizować potencjalnych korekt. Zauważył on bowiem, że zwykle, gdy większość uczestników rynku zgadza się co do danego wyniku, często dzieje się odwrotnie co do ich przewidywań.

Czytaj więcej: Nadchodzący halving może nieść ze sobą krótkoterminowe spadki na Bitcoinie

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Potencjał Bitcoina wzrósł 8-krotnie. Trader21 kupi więcej, jeśli BTC runie do 30 tys. USD

W najnowszym odcinku programu “Expert w Rolls-Royce”, prowadzonym przez Macieja Wieczorka, gościem był popularny inwestor Cezary Głuch, znany jako Trader21 lub Independent Trader. Rozmowa ta była pełna cennych wniosków dotyczących rynku kryptowalut oraz strategii inwestycyjnych Tradera21.


fundscapRozpocznij Finansowe Wyzwanie
Dołącz do FundsCap, jednego z czołowych prop tradingów i zdobądź nawet 500 000 EUR w zarządzanie!.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY >>

Cezary Głuch podzielił się ciekawymi detalami na temat swojego portfela inwestycyjnego. Około 21-22% jego portfela jest zainwestowane w kryptowaluty, z czego obecnie aż 70% stanowi Ethereum, a 30% to Bitcoin. Mimo że na początku roku trader podkreślał duży potencjał kryptowalut, to ich udział w jego portfelu jest umiarkowany, głównie z powodu preferencji bezpieczeństwa.

Trader21 wyraził również pewne obawy związane z rynkiem polskim, zwłaszcza ze względu na rosnące napięcia geopolityczne. Rozważa zmniejszenie ekspozycji na nasz rodzimy rynek, obawiając się ograniczenia wsparcia ze strony NATO w kontekście zaangażowania Polski w konflikt na Ukrainie. Zwrócił również uwagę na opóźnienia Polski w wdrażaniu cyfrowych walut banków centralnych, co w jego opinii może być wykorzystane politycznie w przypadku nasilenia konfliktu z Rosją.

Czytaj więcej: Kryptowaluty w portfelu Tradera21. Obawy związane z rynkiem polskim, a pozycja dolara

Ten altcoin z TOP 5 może podwoić swoją wartość, prognozuje Peter Brandt

Doświadczony trader – Peter Brandt poinformował swoich ponad 723,8 tys. obserwatorów na platformie X, że para SOL/ETH jest notowana bardzo blisko kluczowego poziomu oporu. Zdaniem wspomnianego inwestora kryptowaluta przynależna do Solany ma szansę na odnotowanie 100% wzrostu w stosunku do Ethereum, ale pod jednym warunkiem.

Peter Brandt nazywany często “weteranem handlu” co jakiś czas dzieli się swoimi analizami technicznymi na temat kryptowalut. Warto wspomnieć, iż nie są one wyłącznie bycze, ale i niedźwiedzie. Tym razem jednak ekspert ten przedstawił optymistyczne prognozy względem Solany.

W jednym z postów opublikowanych kilka dni temu na platformie X trader ten oznajmił, że para SOL/ETH znajduje się przy oporze 0,055 ETH (188,70 dol.). Ponadto stwierdził on, iż dojdzie do 100% wzrostu SOL w stosunku do ETH, jeśli wskazany poziom zostanie przekroczony.

Czytaj więcej: Solana przygotowuje się do rajdu?

Te dane mogą pociągnąć kurs złota na nowy szczyt! Inflacja w USA nie jest już problemem?

Złoto znów zawróciło w głowach inwestorów, a kurs GOLD/USD z dnia na dzień ustanawia nowe rekordowe wyniki. Zagrożeniem lub wsparciem dla dalszej hossy powinien być jutrzejszy raport o inflacji CPI z USA, który wskaże, czy amerykańska Rezerwa Federalna może planować obniżki stóp procentowych w okolicach połowy roku. Jeśli odczyt wypadnie znacznie powyżej oczekiwań powinno to oznaczać powrót silniejszego dolara i korektę spadkową na złocie. Czego spodziewają się ekonomiści?

Kurs złota trzeci dzień z rzędu śrubuje historyczne maksima, które obecnie wynoszą już rekordowe 2365,39 dol. za uncję. Warto jednak zauważyć, że szalony rajd trwa od połowy lutego br., kiedy to rynek rozpoczął grę napędzaną oczekiwaniami na obniżki stóp procentowych w USA, napięciami geopolitycznymi i problemami gospodarczymi Chin.

Notowania GOLD/USD Źródło: TradingView
Notowania GOLD/USD Źródło: TradingView

Przypomnijmy, że kluczowym czynnikiem wpływającym na perspektywy cen złota w ubiegłym roku była restrykcyjna polityka Rezerwy Federalnej, a rosnący optymizm związany ze zbliżaniem się banku centralnego do wyczekiwanego punktu zwrotnego napędzał wzrost cen metalu szlachetnego.

Czytaj więcej: Złoto bije rekord za rekordem. Co napędza hossę?

Kurs euro czeka, jak na wyrok. Co zrobi Europejski Bank Centralny?

Kurs euro czeka na czwartkową decyzję Europejskiego Banku Centralnego (EBC), wobec której inwestorzy spodziewają się utrzymania dotychczasowych poziomów stóp procentowych oraz wskazówek wobec przyszłych decyzji. Kluczowe w tym kontekście będzie wystąpienie prezes EBC Christine Lagarde, która powinna w swoim przekazie przygotować inwestorów na nadchodzącą obniżkę stóp procentowych już w czerwcu lub zanegować zanegować te plotki. Niezależnie od jej decyzji kurs euro czeka poważna zmienność, a analitycy ING prognozują ryzyko cofnięcia się pary EUR/USD w okolice 1,07.

– Analizujemy różne scenariusze przed ogłoszeniem decyzji EBC w tym tygodniu. Nasz podstawowy scenariusz zakłada, że EBC zasygnalizuje gotowość do obniżenia stóp procentowych w czerwcu, wzmacniając oczekiwania rynkowe dotyczące złagodzenia polityki pieniężnej w tym roku. Dla rynków bardziej istotne może być jednak to, w jaki sposób EBC poinformuje o swoich planach po czerwcu. Lagarde nie powinna dłużej zwlekać, gdyż rynek spodziewa się obniżek, a nieodpowiedzialna komunikacja w dłuższej perspektywie jeszcze mocniej osłabiłaby wspólną walutę – napisali w najnowszej prognozie eksperci ING Banku.

Scenariusze dla czwartkowego posiedzenia EBC Źródło: ING
Scenariusze dla czwartkowego posiedzenia EBC Źródło: ING

Ekonomiści zwracają uwagę, że Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego zdominowana jest przez zwolenników obniżek. Są nimi m.in. Philip Lane, czy Fabio Panetta. Do neutralnych zaliczyć należy Isabel Schnabel oraz Borisa Vujcicia, a jeśli mowa o przedstawicielach obozu „jastrzębi”, to coraz częściej słychać w nim o możliwym zwrocie w polityce monetarnej.

Czytaj więcej: Kurs euro czeka na decyzję. EBC potrzebuje więcej czasu?

Autor poleca również: 



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem walut. Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem