whitebit

Srebro będzie "czarnym koniem" 2024 roku? Analitycy ANZ prognozują wzrost do najwyższego poziomu od 2013 rokuW ubiegły piątek cena srebra wyraźnie spadła z podażowej strefy przy 29,90 USD, jednak już w poniedziałek kruszec powrócił do wzrostów, zyskując 3,01% i kończąc sesję na poziomie 28,87 USD za uncję. Tymczasem cena złota wzrosła o 1,71%, osiągając wartość 2383 USD.

Według raportu analityków ANZ, srebro wciąż ma duży potencjał do wzrostu

Daniel Hynes, wraz ze swoim zespołem z ANZ, przewiduje, że do końca 2024 roku srebro może przekroczyć 31 USD za uncję, podczas gdy złoto może oscylować wokół 2500 USD za uncję.







Przewidują oni, że stosunek złota do srebra znormalizuje się do 80x na koniec 2024 roku. Prognozy te opierają się na oczekiwaniach obniżek stóp procentowych i osłabienia dolara, które jeszcze w pełni się nie zmaterializowały, ale są kluczowymi czynnikami dla hossy na złocie i srebrze.

Ostatnie napięcia geopolityczne na Bliskim Wschodzie, szczególnie ataki rakietowe i dronowe Iranu, zostały w dużej mierze zażegnane dzięki obronnym działaniom izraelskich i amerykańskich sił.

Ta sytuacja doprowadziła do spadku popytu na złoto jako bezpieczną przystań. Z drugiej strony, srebro korzysta z pozytywnego nastawienia rynku do wzrostu globalnej aktywności gospodarczej.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Popyt na srebrny kruszec jest kształtowany nie tylko przez przepływy inwestycyjne, ale również przez zastosowania przemysłowe, szczególnie w sektorach elektroniki i odnawialnych źródeł energii, takich jak energetyka słoneczna.

Analitycy z ANZ podkreślili, że wolniejszy wzrost produkcji kopalnianej w połączeniu z silnym popytem przemysłowym prowadzi do opóźnienia podaży, co prawdopodobnie utrzyma rynek srebra w strukturalnym deficycie.


Partnerem portalu Comparic.pl jest broker Tickmill  oferujący bezpośredni dostęp do szeregu instrumentów CFD, w tym walut, indeksów giełdowych, surowców, towarów, metali, obligacji, kryptowalut i akcji wielu czołowych firm z jednymi z najniższych spreadów na rynku i szybką realizacją zleceń.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Z potencjałem wzrostu w cyklu elektronicznym i wzrostem popytu z sektora solarnego, przemysłowe zużycie srebra ma znacząco wzrosnąć. Sytuację pogarsza obecny niedobór na rynku, co wskazuje na wieloletnie niskie zapasy i negatywną równowagę rynkową zgłaszaną przez London Bullion Market Association (LBMA) i inne giełdy.

Notowania srebra. Źródło: TradingView
Notowania srebra. Źródło: TradingView

Autor poleca również: 

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy”


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem walut. Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem