whitebit

Bitcoin – najpopularniejsza kryptowaluta na świecie – stoi przed możliwością osiągnięcia niebywałych wartości w nadchodzących latach. Według analiz Willy’ego Woo (eksperta ds. kryptowalut) kurs BTC może osiągnąć poziom 650 tys. dol. za monetę, jeżeli zostaną spełnione określone warunki rynkowe. Ta prognoza otwiera nowe perspektywy dla inwestorów i zmienia sposób postrzegania cyfrowych aktywów.

Nowe horyzonty cenowe dla Bitcoina

Willy Woo, znany analityk rynku kryptowalut, przedstawił nowe cele cenowe dla Bitcoina, które bazują na szczegółowych obliczeniach dotyczących ETF-ów na BTC. Te fundusze, zarządzane przez renomowane instytucje takie jak Fidelity, sugerują skromne alokacje do 2% kapitału zarządzanego, co przekłada się na potencjalne przyszłe inwestycje rzędu 2 bln dol. w największą z kryptowalut. Taka suma, w połączeniu z aktualną kapitalizacją Bitcoina, mogłaby znacząco zwiększyć wartość rynkową tej wirtualnej waluty.







Wspomniany analityk przewiduje, że w momencie pełnej adopcji funduszy ETF, Bitcoin może nie tylko osiągnąć, ale nawet przekroczyć kapitalizację rynkową złota. Przy zastosowaniu współczynnika MVRV, który określa stosunek wartości rynkowej do wartości zrealizowanej, docelowa kapitalizacja rynkowa BTC mogłaby osiągnąć nawet 12,8 bln dol. w szczytowych okresach. Porównanie do króla wśród metali szlachetnych, który przeżył 12-letni okres hossy po zatwierdzeniu swoich ETF spot, wskazuje, że podobny scenariusz może się wydarzyć w przypadku Bitcoina, otwierając nowe możliwości dla inwestorów na całym świecie.

Willy Woo zaznacza, iż te prognozy są bardzo konserwatywne i że pełne wykorzystanie kapitału zarządzającego aktywami może zdecydowanie przekroczyć te szacunki. Według jego prognoz Bitcoin jest na najlepszej drodze do tego, aby nie tylko dorównać, ale nawet przewyższyć wartość rynkową najpopularniejszego z kruszców, co stanowi istotny moment w historii rynków finansowych.




xm

Aktualna sytuacja na wykresie BTC

W chwili pisania tego tekstu kurs Bitcoina spadł do okolic 62,4 tys. dol. Należy przypomnieć, że 14 marca br. kryptowaluta ta ustanowiła nowe ATH cenowe w wysokości 73,7 tys. dol. Od tamtej pory potaniała o blisko 15%. Korekta przed halvingiem nie jest zaskoczeniem dla większości obserwatorów rynku. W poprzednich cyklach zwykle w pobliżu tego wydarzenia kurs BTC doznawał większej zmienności.

Niektóre prognozy wskazują na możliwość pogłębienia się spadków na Bitcoinie. Dla przykładu Peter Schiff uważa, że cena tej kryptowaluty może zanurkować nawet do 20 tys. dol. po tym, gdy spadnie poniżej ważnego poziomu wsparcia w wysokości 60 tys. dol.

Mimo obecnych spadków wskaźnik lęku i chciwości wciąż pokazuje, iż wśród członków społeczności wirtualnych walut panuje zachłanność. Część inwestorów wykorzystuje obecną przecenę, aby zgromadzić więcej BTC przed potencjalnym rajdem. W miarę wzrostu adopcji Bitcoina jego wartość również powinna się zwiększać. Wszystko z uwagi na limitowaną podaż tej wirtualnej waluty, która wynosi 21 mln monet BTC.

Autor poleca również:



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.