whitebit

Największa z wirtualnych walut bywa często określana mianem “cyfrowego złota” ze względu na podobieństwa do króla wśród metali szlachetnych tj. limitowana podaż. Niedawne załamanie na jej wykresie związane z wydarzeniami geopolitycznymi sprawiło jednak, że niektórzy zaczęli wątpić w to, iż może ona chronić przed inflacją, a co więcej, że stanowi skuteczne narzędzie do przenoszenia wartości środków w czasie. Wątpliwości te rozwiewa niejako założyciel SkyBridge Capital – Anthony Scaramucci

  • Korekta na BTC, jakiej kryptowaluta ta doznała w ostatnich dniach w wyniku zdarzeń geopolitycznych, sprawiła, że niektórzy kwestionowali jej zdolność do bycia tzw. narzędziem przeznaczonym do przenoszenia wartości środków w czasie
  • Anthony Scaramucci zgodził się z tym, iż BTC faktycznie może teraz nie pełnić takiej funkcji, jednak z biegiem czasu, gdy przekroczy on miliard użytkowników, sytuacja powinna się zmienić
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Adopcja BTC musi wzrosnąć, aby był on bardziej stabilny

Założyciel SkyBridge Capital postanowił odpowiedzieć na obawy niektórych krytyków największej z kryptowalut. Dotyczyły one kwestii tego, czy BTC może chronić przed inflacją oraz czy powinien być uważany za narzędzie służące do przenoszenia wartości środków w czasie. Narracja ta została nadszarpnięta, po tym, gdy niespodziewanie Bitcoin zaczął tracić swoją wartość wraz z innymi ryzykownymi aktywami, gdy Iran dokonał ataku na Izrael







Anthony Scaramucci przyznał, że największa z kryptowalut nie znajduje się jeszcze na właściwym etapie adopcji, aby móc pełnić wyżej wymienione funkcje. Zaznaczył on, iż BTC dalej będzie ryzykownym aktywem, dopóki jego globalne przyjęcie nie przekroczy miliarda uzytkowników. Według wspomnianego eksperta ten cel może zostać osiągnięty przez Bitcoina w pobliżu 2026 r.  

Były dyrektor ds. komunikacji Białego Domu w USA zauważył jednak, że dolar amerykański stracił 22% swojej wartości od stycznia 2020 r. Wartość BTC mocno wzrosła w tym samym czasie. Stwierdził on więc, iż niesprawiedliwe byłoby sugerowanie, że Bitcoin nie ma aktualnie pewnych funkcji zabezpieczających przed inflacją tradycyjnych walut. Anthony Scaramucci dostrzega jednak to, że aktualnie kryptowaluta ta jest wciąż niestabilna. 

 

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Cierpliwość wobec Bitcoina jest opłacalna

Obok Anthony Scaramucci odpowiedział również na zarzuty odnośnie tego, iż czołowa wirtualna waluta nie jest już takim nowym aktywne, ponieważ ma 15 lat. Przypomniał więc, że bracia Wright zademonstrowali lot samolotem w 1903 r. Z kolei do 1918 r. wielu krytyków wciąż sugerowało, że nie będzie on opłacalny z komercyjnego punktu widzenia. W dzisiejszych czasach jest natomiast powszechny. 

Odnosząc się do powyższego przykładu oraz sytuacji Bitcoina, założyciel SkyBridge Capital podkreślił, iż opłaca się być cierpliwym. Przedsiębiorca ten wierzy w długoterminowy sukces BTC. Co więcej, uważa, że halving tej kryptowaluty nie został jeszcze wyceniony w jej wartości. Wobec tego uważa on, iż nie jest jeszcze za późno na jej zakup po stosunkowo niskich cenach. 

Na początku obecnego r. Anthony Scaramucci prognozował, że kurs Bitcoina przekroczy w 2025 r. poziom 170 tys. dol. za monetę. W chwili pisania tego tekstu za jednego BTC trzeba zapłacić natomiast około 62,9 tys. dol. Od swojego ATH z marca br. w wysokości 73,7 tys. dol. kryptowaluta ta potaniała o ponad 14%. 

Autor poleca również:



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.