NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

To pole jest wymagane

XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 52 min
  • 45 sek

Mocna reprezentacja Ministerstwa Zdrowia na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Justyna Przybytek-Pawlik, zastępca redaktor naczelnej portalu rynekzdrowia.pl; wydawca prowadzący. Odpowiedzialna za realizację celów odsłonowych portali segmentu zdrowie w Grupie PTWP, analizę trendów w Google News, Google Trends i Google Discover oraz dostosowywanie do nich materiałów dziennikarskich. Zarządza treściami na stronie głównej serwisu, prowadzi szkolenia SEO dla dziennikarzy. Przed pracą w Grupie PTWP przez prawie 15 lat dziennikarka i redaktorka Autor: Justyna Przybytek-Pawlik • Źródło: Rynek Zdrowia   • Dodano: 18 kwietnia 2024 14:00   • Zaktualizowano: 29 kwietnia 2024 10:08

Potężna reprezentacja Ministerstwa Zdrowia będzie obecna podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Udział w wydarzeniu potwierdziła szefowa resortu Izabela Leszczyna oraz jej zastępcy - wiceministrowie Maciej Miłkowski oraz Katarzyna Kacperczyk. Ponadto na EEC będą obecni również dyrektorzy kluczowych departamentów.

Mocna reprezentacja Ministerstwa Zdrowia na Europejskim Kongresie Gospodarczym
7-9 maja 2024 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się XVI Europejski Kongres Gospodarczy Fot. PTWP
  • 7-9 maja 2024 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się XVI Europejski Kongres Gospodarczy 
  • W agendzie wydarzenia jest prawie 180 debat oraz liczne wydarzenia towarzyszące
  • Wśród nich aż osiem sesji dotyczących ochrony zdrowia. Będziemy rozmawiać o systemie ochrony zdrowia, jego finansowaniu, ubezpieczeniach, inwestycjach i innowacjach
  • Mowa będzie również o kobietach, które zmieniają ochronę zdrowia w Polsce, wyzwaniach w przemyśle farmaceutycznym czy zdrowiu publicznym i badaniach profilaktycznych, w tym medycynie pracy
  • Ponadto porozmawiamy o zdrowie w kontekście polskiej prezydencji w Radzie UE w roku 2025 oraz o potencjalnych efektach konsolidacji szpitali

Mocna reprezentacja Ministerstwa Zdrowia na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Wydłuża się lista potwierdzonych gości XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym spotkają się przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy, praktycy, decydenci mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne.

Do Katowic przyjedzie mocna reprezentacja polskiego rządu i resortów gospodarczych. Wstępnie zadeklarowało się ponad 30. ministrów, wiceministrów, ale również duża reprezentacja Komisji Europejskiej oraz delegacje zagraniczne, m.in. z Emiratów Arabskich, Czech, Niemiec, Litwy, Ukrainy, ale też z Francji, Brazylii, Wielkiej Brytanii, czy Ameryki.

REJESTRACJA NA EEC

Udział w EEC (European Economic Congress) potwierdziła również duża reprezentacja Ministerstwa Zdrowia i urzędów z resortem powiązanych. To  między innymi:

  • Izabela Leszczyna, minister zdrowia
  • Maciej Miłkowski, podsekretarz stanu, Ministerstwo Zdrowia
  • Katarzyna Anna Kacperczyk, podsekretarz stanu, Ministerstwo Zdrowia
  • Katarzyna Piotrowska-Radziewicz, dyrektor, Departament Polityki Lekowej i Farmacji, Ministerstwo Zdrowia
  • Joanna Głażewska, dyrektorka, Departament Zdrowia Publicznego, Ministerstwo Zdrowia
  • Konrad Korbiński, zastępca dyrektora, Departament Lecznictwa, Ministerstwo Zdrowia

Ponadto w EEC wezmą udział:

  • Bartłomiej Ł. Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta
  • Marek Augustyn, zastępca prezesa, Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Rafał Staszewski, zastępca prezesa ds. finansowania badań, Agencja Badań Medycznych

Lista prelegentów EEC

Ochrona zdrowia na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Na program tegorocznej odsłony Europejskiego Kongresu Gospodarczego, składa się prawie 180 sesji. Ścieżki tematyczne to: Europa i geopolityka. Klimat, zrównoważona gospodarka i środowisko. Energia – transformacja i bezpieczeństwo. Cyfryzacja i nowe technologie. Inwestycje i finanse. Prawo i regulacje. Przemysł, surowce i paliwa. Transport, infrastruktura i mobilność. Zarządzanie, rynek pracy i społeczeństwo. Edukacja, nauka, innowacje. Miasto, region, metropolia, a także Ochrona zdrowia.

Sesje dotyczące ochrony zdrowia na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach:

  • 7 maja, System ochrony zdrowia w Polsce – w jakim miejscu jesteśmy? Jak wygląda polski system ochrony zdrowia na tle Europy. System i jego sprawność: finansowanie, zarządzanie, ubezpieczenia, kadry. Kluczowe kompetencje, których dziś brakuje w systemie. Po pierwsze pacjent – co to oznacza w praktyce? Bez efektywnie działającego systemu publicznego nie będzie działać system prywatny.
  • 7 maja, Ochrona zdrowia jako element gospodarki - Przemysł i produkcja dla systemu ochrony zdrowia. Bezpieczeństwo lekowe w agendzie polskiej prezydencji w Radzie UE. Inwestycje – kluczowa rola innowacji, potencjał polskiego sektora badawczo-rozwojowego i biotechnologicznego. Ekspansja zagraniczna polskich firm sektora zdrowotnego. Produkcja i usługi dla zdrowia jako element bezpieczeństwa oraz źródło korzyści dla gospodarki i dla pacjentów. Centra i huby badawczo-rozwojowe, transfer wiedzy i nowych technologii – pozaprodukcyjny wkład branży zdrowotnej w tworzenie polskiego PKB.
  • 8 maja, Liderki w ochronie zdrowia - Kobiety, które zmieniają ochronę zdrowia w Polsce. Jaka jest ich rola w systemie? Jak patrzą na budowanie systemu ochrony zdrowia. Jaką mają rolę do odegrania?
  • 8 maja, Przemysł farmaceutyczny i nowe technologie w zdrowiu – globalna branża, europejskie wyzwania - Czy Europa przegra wyścig o innowacje i inwestycje? W jaki sposób prawodawstwo europejskie przekłada się na rozwój innowacyjnych leków i nowych technologii w obszarze zdrowia? Szanse i ryzyka reformy prawodawstwa farmaceutycznego UE i jej wpływ na konkurencyjność UE w obszarze badań i inwestycji. Spadek badań klinicznych i jego konsekwencje. Jak zbudować ekosystem polityki zdrowotnej i przemysłowej, który obejmowałby wszystkie etapy udostępniania innowacyjnych leków i technologii pacjentom, od inwestycji po politykę cenową i refundacyjną? Czy połączenie nauki, biznesu oraz zmian prawnych może wpłynąć na przyszłość Europy i jej konkurencyjność z USA i Chinami – w obszarze Life Science Industry.
  • 8 maja, Prezydencja i zdrowie - Zdrowie jednym z priorytetów polskiej prezydencji w Radzie UE w roku 2025. Wyzwania dla polityki zdrowotnej UE w wybranych obszarach terapeutycznych. Promocja zdrowia i efektywna profilaktyka chorób. Postępujący proces starzenia się Europy vs. wzrost zapotrzebowania na usługi świadczone przez system ochrony zdrowia.
  • 9 maja, Konsolidacja w ochronie zdrowia - Potencjalne efekty konsolidacji szpitali: optymalizacja wydatków, redukcja kosztów, możliwości rozwoju. Przykłady udanych połączeń – doświadczenia i dobre praktyki. Jak dobre przygotować proces konsolidacji? Korzyści dla pacjentów i dla zarządzających placówkami medycznymi. Konsolidacja z punktu widzenia władz lokalnych – organów założycielskich.
  • 9 maja, Zdrowie publiczne - Jak na zdrowie Polaków wpływają choroby cywilizacyjne? Jak je leczyć i im przeciwdziałać? Jak budować zdrowie publiczne, jaka powinna być polityka państwa w tym zakresie? Co z ustawą o zdrowiu publicznym? Proponowane kierunki zmian. Perspektywa decydentów, medyków, pacjentów i ekspertów.
  • 9 maja,  Profilaktyka w medycynie pracy -  Badania profilaktyczne jako element badań pracowniczych – pomysł, cele, szanse na realizację. Wpływ profilaktyki na zdrowotność i poziom absencję w pracy. Opinie pracodawców, NFZ, resortu zdrowia, ekspertów. Zakres i finansowanie profilaktyki w badaniach pracowniczych.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum