Szkolenia przez Internet:

Zalety | Informacja techniczna | Kontakt

Pakiety medyczne, imprezy integracyjne i inne kontrowersyjne świadczenia dla pracowników

Opis:

Ostatnie, kontrowersyjne i niekorzystne dla pracowników i pracodawców orzeczenia NSA w zakresie pakietów medycznych, imprez integracyjnych, dojazdów pracowników do pracy pogłębiają niepewności pracodawców w zakresie prawidłowego rozliczenia świadczeń niematerialnych i rzeczowych.

Z sondażu przeprowadzonego przez PBS DGA wynika, że ponad połowa firm ma problemy z ustaleniem, które niepieniężne świadczenia dla pracowników powinny być opodatkowane, a które nie. Wielu pracodawców przyznaje, że zrezygnowało z przyznawania pracownikom takich świadczeń jak pakiety medyczne, szkolenia, samochód służbowy, telefon komórkowy ? właśnie ze względu na wątpliwości podatkowe.

Program szkolenia

1. Świadczenia kontrowersyjne; opodatkowane czy nie?
1.1. Świadczenia medyczne - uchwała NSA II FPS 1/10 z 24.05.2010 oraz uchwała Pełnego Składu NSA z 24.10.2011, II FPS 7/2010
1.2. Używanie samochodu służbowego do celów prywatnych- Wyrok WSA w Gdańsku z 28.07.2011, I SA/Gd 474/11
1.3. Prywatne rozmowy telefoniczne
1.4. Dojazdy do pracy - sprzeczne orzeczenia NSA:

  • brak możliwości przyporządkowania konkretnej wartości świadczenia do pracownika nie powoduje powstania przychodu - wyrok NSA z 06.10.2011 r. II FSK 697/10
  • brak możliwości przyporządkowania konkretnej wartości świadczenia do pracownika nie może być przeszkodą do opodatkowania tego świadczenia - wyrok NSA z 18.05.2011, II FSK 22/10


1.5. Imprezy integracyjne - sprzeczne orzeczenia:

  •  impreza będzie stanowiła przychód pod warunkiem, że pracownik z niej skorzystał i można ustalić wysokość świadczenia: wyrok WSA w Poznaniu z 23.11.2011, I SA/Po 407/2011
  •  spotkania, które mają integrować pracowników, oznaczają dla nich przychód podlegający opodatkowaniu: wyrok NSA z 17 stycznia 2012 r. - II FSK 2740/11.


2. Przychody pracowników, wolne od podatku dochodowego.
2.1. Ekwiwalenty za użytkowanie przez pracowników przy wykonywaniu pracy narzędzi, materiałów lub sprzętu stanowiących ich własność (art. 21 ust. 1 pkt 13)
2.2. Ubiór służbowy (art. 21 ust. 1 pkt 10) - Czy tylko mundur jest ubiorem służbowym?
2.3 Świadczenia BHP (art. 21 ust. 1 pkt 11, 11a i 11b)

  • Okulary - interpretacja ogólna nr DD3/033/30/CRS/11/95 Ministra Finansów z dnia 16 marca 2011 r. w sprawie stosowania przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do świadczeń związanych z zapewnieniem pracownikom okularów korygujących wzrok podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego
  • Szczepionki przeciw grypie - wolne od podatku ale nie dla wszystkich: Interpretacja indywidualna Ministra Finansów - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach z dnia 28 października 2011 r. IBPBII/1/415-688/11/MK

3.3. Odwołanie z urlopu
3.4. Zwrot kosztów przeniesienia służbowego - czy to zwolnienie jest martwe? -Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 20 marca 2009 r. II FSK 1868/2007
3.5. Diety (art. 21 ust. pkt 16)

Cel szkolenia:

Szkolenie "Pakiety medyczne, imprezy integracyjne i inne kontrowersyjne świadczenia dla pracowników" ma na celu zapoznać Uczestników z najnowszymi orzeczeniami Sądów i interpretacjami organów podatkowych w zakresie najbardziej kontrowersyjnych z podatkowego punktu widzenia świadczeń dla pracowników i umożliwić opracowanie bezpiecznych rozwiązań w zakresie ich opodatkowania.

Szkolenie pozwoli Uczestnikom prawidłowo korzystać ze świadczeń dla pracowników tak by z jednej strony mogły one skorzystać ze zwolnienia w podatku dla pracownika a z drugiej strony mogły być uznane za koszt pracodawcy.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie:

Szkolenie kierujemy do Pracodawców (kierownictwa, pracowników działów kadr i księgowości), biur rachunkowych, doradców podatkowych.

Informacja dla doradców podatkowych:

Udział w szkoleniu umożliwia uzyskanie punktów w ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych doradcy podatkowego (zgodnie z wymogami uchwały Krajowej Izby Doradców Podatkowych).

Biorący udział w szkoleniu doradcy podatkowi i obecni przez cały czas jego trwania, uzyskają za to szkolenie 2 punkty.

Doradców podatkowych, którzy chcą skorzystać z możliwości uzyskania punktów prosimy o informację - otrzymają oni odpowiedni certyfikat. Informację można umieścić w polu "uwagi" formularza zgłoszeniowego lub przekazać w dowolnym momencie do działu obsługi szkoleń www.podatki.biz.

Uwaga:

Szkolenie zostanie przeprowadzone przez Internet. Wystarczy, że mają Państwo komputer oraz łącze internetowe. Podczas szkolenia powinni Państwo posiadać głośniki lub słuchawki komputerowe. Szczegółowe informacje techniczne znajdują się na tej stronie.

Organizator szkolenia:

Dział szkoleń podatki.biz

Osoba prowadząca:

Mariusz Makowski - doradca podatkowy, trener, ekspert w zakresie opodatkowania dochodów osiąganych przez Polaków za granicą oraz przez cudzoziemców w Polsce. Publikuje artykuły na temat opodatkowania dochodów zagranicznych w serwisie podatki.biz, w miesięczniku "Ekspert Księgowy". Jest autorem książki "Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych za granicą. Ujęcie praktyczne" (Difin, 2008). Prowadził szkolenia dla Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Telewizji Polskiej, Polimex-Mostostal i in. Dla portalu podatki.biz realizuje szkolenia z tematyki opodatkowania dochodów zagranicznych (m.in. Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych za granicą, Delegowanie pracowników za granicę, Zatrudnianie pracowników z zagranicy, Prowadzenie działalności gospodarczej za granicą). Prowadzi własną kancelarię podatkową.

Cena szkolenia:

Cena szkolenia wynosi: 149 zł + VAT (183,27 zł brutto)

Cena zawiera:

- udział w szkoleniu przez Internet,
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej,
- certyfikat uczestnictwa w szkoleniu,
- udział w czacie

Czat:

Termin czatu zostanie podany w dniu szkolenia. W przypadku, gdy termin czatu nie będzie odpowiadał Uczestnikowi, może on wziąć udział w czacie odbywającym się w terminie kolejnym.

Godzina rozpoczęcia szkolenia:

11:00

Czas trwania szkolenia:

70 - 80 minut

Termin i miejsce: