Cracovia podzieliła się punktami z ŁKS-em Łódź w 27. kolejce PKO BP Ekstraklasy

Eurosport
📝Eurosport

05/04/2024, 20:07 GMT+2

Piłkarze Cracovii zremisowali u siebie z ŁKS-em Łódź 2:2 (1:0) w piątkowym meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla drużyny z Krakowa było to siódme spotkanie z rzędu bez ligowego zwycięstwa.

ŁKS - Widzew Łódź. Derby Łodzi w 21. kolejce PKO Ekstraklasy (Newspix)

To było starcie dwóch ekip uwikłanych w walkę o utrzymanie. Z tą różnicą, że przed 27. kolejką Cracovia była cztery punkty nad kreską, a ostatni ŁKS tracił do bezpiecznej strefy aż osiem oczek.

Wielkie emocje w końcówce

I choć beniaminek z Łodzi od początku był stroną przeważającą, to prowadzenie tuż po upływie pierwszego kwadransa objęli gospodarze.
W 19. minucie Patryk Makuch został jeszcze zablokowany, ale chwilę później piłka trafiła pod nogi Benjamina Kallmana, a Fin mocnym, płaskim uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Był to pierwszy i zarazem jedyny celny strzał Cracovii w pierwszej połowie (przy dwóch łodzian).
picture

Benjamin Kallman dał Cracovii prowadzenie

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Dalej to goście mieli inicjatywę, ale brakowało im skuteczności pod bramką Pasów.
Na 20 minut przed końcem ŁKS stanął przed znakomitą szansą na wyrównanie, gdy sędzia, po analizie VAR, podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Dani Ramirez.
Kilka minut później gospodarze ponownie byli na prowadzeniu, a na 2:1 efektownie z dystansu przymierzył Gruzin Otar Kakabadze.
Finalnie Cracovia nie odniosła jednak pierwszego zwycięstwa od 10 lutego, kiedy na własnym stadionie rozbiła Radomiaka Radom 6:0. Remis uratował wprowadzony z ławki rezerwowych Stipe Jurić.

Cracovia - ŁKS Łódź 2:2 (1:0)

Bramki: Kallman (19.), Kakabadze (77.) - Ramirez (73., z rzutu karnego), Jurić (87.).