REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Medycyna pracy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Badania okresowe. Czasami pracownik musi za nie zapłacić. Sprawdź dlaczego.

Koszty badań profilaktycznych wykonywanych przez pracownika ponosi pracodawca. Ale czy ma wpływ na to, ile za nie zapłaci, czy musi zwrócić każdą kwotę?

Badania okresowe medycyny pracy będą połączone z badaniami profilaktycznymi - mammografia, cytologia, PSA, być może test FIT i kolonoskopia

Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia planują połączyć badania profilaktyczne z badaniami okresowymi w pracy. W ten sposób chcą zachęcić Polaków do badań profilaktycznych, aby w większym stopniu wykrywać poważne choroby na wczesnym etapie ich rozwoju.

Bezpieczeństwo pracy. W przemyśle co 10. pracownik pracuje w warunkach zagrożenia

Ponad 260 tys. osób pracujących w branży przetwórstwa przemysłowego jest narażonych na niebezpieczne czynniki. To aż 59% wszystkich zatrudnionych w warunkach zagrożenia – podaje GUS. 104 osoby na każdy 1000 pracujących w przetwórstwie są narażone na przynajmniej jeden szkodliwy czynnik w miejscu pracy. Ochronę przed skutkami zdrowotnymi takich zagrożeń jak hałas, czynniki mechaniczne związane z pracą przy maszynach czy nadmierne obciążenie fizyczne powinien zapewnić pracodawca w ramach profilaktycznej opieki medycznej.

Medycyna pracy. Czy pracodawcy w pełni wykorzystują możliwości

Medycyna pracy ma na celu przede wszystkim ochronę przed chorobami zawodowymi dzięki regularnym badaniom i profilaktyce. Jednak oprócz tego, wybierając odpowiedni zakres usług medycznych w ramach obowiązkowej opieki istnieje możliwość, by chronić zatrudnionych kompleksowo. Zapewnienie pracownikom świadczeń medycyny pracy to prawny obowiązek pracodawcy.

REKLAMA

Wracają badania okresowe medycyny pracy

Wracają badania okresowe medycyny pracy

Dalsze trwanie stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce – skutki prawne

W Polsce nadal jest formalnie utrzymywany stan zagrożenia epidemicznego. Jakie skutki prawne powoduje utrzymywanie tego stanu?

Praca zdalna w kodeksie pracy a profilaktyka w medycynie pracy. Co się zmienia?

W dniu 7 kwietnia weszła w życie nowelizacja kodeksu pracy, która wprowadza do tego aktu prawnego kompleksową regulację zasad wykonywania pracy zdalnej. Ten rodzaj pracy to nie tylko wygoda, ale także realne niebezpieczeństwo schorzeń, takich jak nabyte wady postawy, pogorszenie wzroku, a nawet cukrzyca. Pracodawcy mogą być zobowiązani do wprowadzenia dodatkowych programów profilaktyki zdrowotnej, które uwzględnią warunki pracy zdalnej. W spełnieniu tego obowiązku pomóc mogą grupowe ubezpieczenia zdrowotne.

Czy pracodawca powinien opłacić gogle których używanie nakazał pracownikowi lekarz medycyny pracy [praca na wysokości]

PYTANIE: Lekarz orzecznik poradni medycyny pracy w orzeczeniu lekarskim wskazuje, iż praca na wysokościach powinna być wykonywana przez pracownika w goglach. Co w takiej sytuacji? Pracownik na co dzień nie nosi szkieł korekcyjnych, otrzymuje orzeczenie z takim zaleceniem. Koszt tych gogli pokrywamy my jako pracodawca. Czy pracodawca powinien opłacić gogle których używanie nakazał pracownikowi lekarz medycyny pracy. Jeśli pracodawca, to czy traktujemy to jako niezbędne wyposażenie do wykonywania pracy, czy w inny sposób?

REKLAMA

REKLAMA