Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Ekipa z Perugii o krok od tytułu

Włochy M: Ekipa z Perugii o krok od tytułu

Sir Susa Vim Perugia wyciągnęła wnioski z drugiego meczu finałowej serii. Z pomocą publiczności w PalaBarton i własnej zagrywki pokonała Mint Vero Volley Monza 3:1 i do tytułu brakuje jej już tylko jednej wygranej. Ponownie bardzo dobrą zmianę dał Wilfredo Leon.

MOCNY START

Od pierwszej piłki było widać, że gospodarze bardzo dobrze czują się na własnej hali. Przez dłuższą część seta zagrywali tak, że Monza nie była w stanie wyprowadzić ofensywnej akcji (20:12). Ołeh Płotnicki bardzo dobrze atakował, a seta zakończył punktowy blok na Ericu Loepkym (25:15)

WALEC JEDZIE DALEJ

Pomimo lepszego wejścia w drugiego seta zespołowi z Monzy dalej nie był w stanie znaleźć właściwego rytmu grania. Brakowało zwłaszcza skuteczności Stephena Maara w ataku. Ołeh Płotnicki dalej spisywał się znakomicie. Ran Takahasi próbował jeszcze pomóc swojej drużynie z pola zagrywki, ale pogoń okazała się zbyt późna i Kamil Semeniuk zakończył seta obijając blok rywala (25:18).

KANADYJSKI CZARODZIEJ ZNOWU MA INNE ZDANIE

Trzeci set miał bardziej wyrównany początek. Blok Monzy znalazł sposób na powstrzymanie Ołeha Płotnickiego. Przyjezdnym pomogły też przerwy spowodowane długą wideoweryfikacją. Gianluca Galassi wziął sprawy w swoje ręce i doprowadził do remisu (18:18). Pomimo walki gospodarzy w obronie to Stephen Maar doprowadził do zakończenia seta (24:26).

DECYDUJĄCY LEON

Zagrywka znowu zaczęła przeważać na stronę gospodarzy. Szybko kilka razy od bloku na lewym skrzydle odbił się Maar. Wilfredo Leon pojawił się szybko w miejscu Ołeha Płotnickiego. Swój udział w wygraniu seta miał również Kamil Semeniuk (6:2). Monza starała się odrobić straty i pracowała w obronie, ale nie była w stanie dołączyć do tego kończącego uderzenia. Wilfredo Leon postawił kropkę nad i w końcówce seta, kiedy to stanął w polu zagrywki i przesądził o jego wyniku (25:19).

Sir Susa Vim Perugia – Mint Vero Volley Monza 3:1
(25:15, 25:18, 24:26, 25:19)

stan rywalizacji: 2-1 dla Perugii

Składy zespołów:
Perugia: Giannelli, Ben Tara, Russo, Flavio, Semeniuk, Płotnicki, Colaci (libero) oraz Herrera, Leon, Sole, Held
Monza: Chacopa, Maar, Galassi, Takahashi, Loepky, Gaggini (libero) oraz Szwarc, Visic, Mujanović