Reklama

Brak danych

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Ochrona środowiska, etyczne praktyki biznesowe i dbałość o bezpieczeństwo. Raport Fortinet

Wiadomości prasowe | 15:28 23 kwiecień 2024

Fortinet, globalny lider cyberbezpieczeństwa, który dąży do konwergencji sieci i rozwiązań ochronnych, opublikował dokument „2023 Sustainability Report”. Ukazuje on podjęte przez firmę działania dotyczące zrównoważonego rozwoju oraz osiągnięte postępy w tym zakresie.

Ochrona środowiska, etyczne praktyki biznesowe i dbałość o bezpieczeństwo. Raport Fortinet
depositphotos.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Podejście Fortinet do zrównoważonego rozwoju bazuje na czterech filarach: ochrona społeczeństwa przed cyberzagrożeniami, dbałość o różnorodność w miejscu pracy, poszanowanie środowiska oraz promowanie koncepcji odpowiedzialnego biznesu. Zaangażowanie firmy w te idee przejawia się m.in. w dołączeniu przez nią do UN Global Compact, co miało miejsce w 2023 roku. Członkowie tej organizacji muszą przestrzegać praw człowieka oraz pracy, przeciwdziałać korupcji, a także odznaczać się dbałością o stan środowiska.

– Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój ma kluczowe znaczenie dla sprostania współczesnym wyzwaniom społecznym – powiedział Ken Xie, założyciel, prezes i dyrektor generalny Fortinet. – Przekłada się ono m.in. na nieustannie podejmowane przez nas kroki w kierunku zwiększenia poziomu bezpieczeństwa cyfrowego świata. Działanie to ma kluczowe znaczenie zarówno dla naszego społeczeństwa, jak i gospodarki. Jesteśmy dumni z postępów zaprezentowanych w tegorocznym raporcie, jednak równocześnie pamiętamy, że osiągnięcie wszystkich naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju to wciąż trwający proces.

 

Wśród najważniejszych informacji zawartych w 2023 Sustainability Report znalazły się:

  • Postęp w kierunku zerowej emisji gazów cieplarnianych

Fortinet inwestuje w źródła energii odnawialnej. Przykładem tego jest plan zagospodarowania jej nowej przestrzeni garażowej w Sunnyvale, która ma zostać pokryta panelami słonecznymi. Powstała za ich pośrednictwem energia stanie się źródłem zasilania siedziby Fortinet oraz pobliskich obiektów. W 2024 r. Fortinet przedstawi swój plan dekarbonizacji Science-Based Targets (SBTi) w celu uzyskania jego akceptacji.

Reklama

 

  • Poprawa efektywności energetycznej produktów

Modele firewalli FortiGate z 2023 r. zużywają średnio o 62 proc. mniej energii niż rozwiązania poprzednich generacji.

 

  • Opakowania przyjazne środowisku

Fortinet wprowadza opakowania wykonywane z materiałów biodegradowalnych. Są one wykorzystywane w przypadku ponad 60 różnych produktów. Dzięki temu rozwiązaniu firma zmniejszyła emisję CO2 o ok. 455 ton w 2023 roku.

 

  • Szkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa
Reklama

Fortinet planuje przeszkolić w zakresie cyberbezpieczeństwa milion osób do 2026 roku. W 2023 r. firmie udało się osiągnąć 43 proc. tego celu. W ubiegłym roku Fortinet rozwinął swoje wysiłki na rzecz wypełnienia luki w umiejętnościach cyfrowych, zapewniając użytkownikom sieci bezpłatny dostęp do różnych programów nauczania. Firma dba też o wzrost świadomości społeczeństwa nt. cyberzagrożeń oraz wspiera studentów jako przyszłych specjalistów ds. cyfrowego bezpieczeństwa.

 

  • Różnorodność, równość i inkluzywność

W 2023 r. Fortinet wzmocnił swój wewnętrzny program rozwoju przywództwa. W rezultacie ponad 340 osób należących do kadry kierowniczej zostało przeszkolonych w zakresie wspierania idei inkluzywności w miejscu pracy.

 

  • Partnerstwo na rzecz zwalczania cyberprzestępczości

W 2023 r. Fortinet dołączył do Joint Cyber Defense Collaborative (JCDC). Ponadto, za pośrednictwem programu INTERPOL Gateway przyczynił się do aresztowania członków 15 grup cyberprzestępczych, zapobiegając w ten sposób stratom finansowym wśród przedsiębiorstw, które mogły sięgnąć nawet do 40 mln dolarów.

Reklama

 

  • Zaangażowanie w etyczne praktyki biznesowe

W 2023 r. 100 proc. dystrybutorów i kluczowych producentów kontraktowych firmy ukończyło szkolenie Fortinet w zakresie etyki biznesowej oraz przestrzegania przepisów.

 

  • Bezpieczeństwo informacji i prywatność

Fortinet uruchomił usługę Trust Resource Center. Za jej pośrednictwem klienci mogą zapoznać się z uzyskanymi przez firmę certyfikatami oraz przyjętymi przez nią zasadami. Fortinet poszerzył też swoje kompetencje w zakresie bezpieczeństwa informacji. Firma odświeżyła posiadane certyfikaty oraz uzyskała nowe. Przykładowym wynikiem tych działań jest rozszerzenie przez Fortinet zakresu produktów i usług spełniających normy ISO 27001, SOC 2 i HIPAA.

 

Reklama

2023 Sustainability Report zawiera odniesienia do dokumentów Force on Climate-related Financial Disclosures (TCFD), Global Reporting Initiative (GRI) Standards, Sustainability Accountability Standards Board (SASB) Standards oraz United Nations Sustainable Development Goals (UN SDGs). Zawiera też szczegółowe informacje na temat postępów osiągniętych przez firmę w ośmiu kluczowych kwestiach: wprowadzanie innowacji na rzecz bezpiecznego internetu; ochrona prywatności; wpływ produktów na środowisko; wpływ działalności firmy na zmiany klimatyczne; różnorodność, równość i inkluzywność w miejscu pracy; luka kompetencyjna w kontekście cyberbezpieczeństwa; etyka biznesowa oraz odpowiedzialne korzystanie z produktów.

 

Dodatkowe informacje

 

Zobacz także: Czy warto kupić mieszkanie pod klucz? Ceny za wykończenie

 

Reklama

O firmie Fortinet

Fortinet jest czołowym producentem systemów ochronnych i innowatorem przyczyniającym się do ich ewolucji, co umożliwiło stworzenie rozwiązań zapewniających konwergencję funkcji sieciowych i zabezpieczających środowisko IT. Misją firmy jest ochrona ludzi, urządzeń i danych, niezależnie od ich miejsca. Obecnie producent zapewnia cyberbezpieczeństwo wszędzie tam, gdzie potrzebują go klienci, dzięki największemu portfolio ponad 50 zintegrowanych ze sobą produktów klasy korporacyjnej. Ponad pół miliona klientów zaufało rozwiązaniom Fortinet, które należą do najczęściej wdrażanych, posiadających najwięcej patentów i najlepiej ocenianych w branży.

Instytut szkoleniowy Fortinet (Fortinet Training Institute), jeden z największych i najszerszych programów szkoleniowych wśród dostawców rozwiązań ochronnych, gwarantuje, że szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz nowe możliwości rozwoju kariery są dostępne dla każdego. Współpraca z renomowanymi i uznanymi organizacjami zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego, w tym zespołami CERT, podmiotami rządowymi i środowiskiem akademickim, jest podstawowym aspektem zaangażowania firmy Fortinet w zwiększanie cyfrowej odporności na całym świecie. Natomiast FortiGuard Labs to elitarny oddział Fortinet, który zajmuje się badaniem i analizą zagrożeń, opracowuje i wykorzystuje wiodące mechanizmy uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji, aby zapewnić klientom terminową, nieustannie najlepszą ochronę i dostęp do informacji o zagrożeniach. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.fortinet.com, blogu Fortinet oraz stronie FortiGuard Labs.

 

Copyright © 2023 Fortinet, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Symbole ® oraz ™ oznaczają odpowiednio zarejestrowane federalnie znaki towarowe i znaki towarowe prawa zwyczajowego firmy Fortinet, Inc. oraz jej podmiotów zależnych i stowarzyszonych. Znaki towarowe firmy Fortinet obejmują, ale nie ograniczają się do następujących: Fortinet, logo Fortinet, FortiGate, FortiOS, FortiGuard, FortiCare, FortiAnalyzer, FortiManager, FortiASIC, FortiClient, FortiCloud, FortiMail, FortiSandbox, FortiADC, FortiAI, FortiAIOps, FortiAntenna, FortiAP, FortiAPCam, FortiAuthenticator, FortiCache, FortiCall, FortiCam, FortiCamera, FortiCarrier, FortiCASB, FortiCentral, FortiCNP, FortiConnect, FortiController, FortiConverter, FortiCWP, FortiDAST, FortiDB, FortiDDoS, FortiDeceptor, FortiDeploy, FortiDevSec, FortiEDR, FortiExplorer, FortiExtender, FortiFirewall, FortiFone, FortiGSLB, FortiGuest, FortiHypervisor, FortiInsight, FortiIsolator, FortiLAN, FortiLink, FortiMonitor, FortiNAC, FortiNDR, FortiPAM, FortiPenTest, FortiPhish, FortiPolicy, FortiPortal, FortiPresence, FortiProxy, FortiRecon, FortiRecorder, FortiSASE, FortiSDNConnector, FortiSIEM, FortiSMS, FortiSOAR, FortiSwitch, FortiTester, FortiToken, FortiTrust, FortiVoice, FortiWAN, FortiWeb, FortiWiFi, FortiWLC, FortiWLM i FortiXDR. Inne znaki towarowe należą do ich właścicieli. Firma Fortinet nie zweryfikowała w niezależny sposób oświadczeń lub certyfikatów przypisywanych osobom trzecim w niniejszym dokumencie, a także nie udziela niezależnego poparcia takim oświadczeniom. Niezależnie od wszelkich postanowień zawartych w niniejszym dokumencie, żaden z jego zapisów nie stanowi gwarancji, rękojmi, umowy, wiążącej specyfikacji ani innego wiążącego zobowiązania firmy Fortinet, ani też nie wskazuje na intencje związane z wiążącym zobowiązaniem, a wydajność i inne informacje o specyfikacji zawarte w niniejszym dokumencie mogą być unikalne dla niektórych środowisk.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw.


Reklama

Czytaj dalej