whitebit

Bitcoin btc cc krzyż śmierciBitcoin stracił na wartości około 5% w ciągu ostatniej doby. Jego obecny kurs oscyluje w pobliżu 63 tys. dol. za monetę. Tymczasem znany analityk Ali Martinez prognozuje dalsze spadki kursu tej kryptowaluty. Zgodnie z jego ostrzeżeniem na wykresie BTC pojawił się niepokojący wzór.

Bitcoin u progu krzyża śmierci

Krzyż śmierci (z ang. death cross) to termin stosowany w analizie technicznej w kontekście rynków finansowych. Odnosi się on do sytuacji, w której krótkoterminowa średnia krocząca (np. 50-dniowa) przecina długoterminową średnią kroczącą (np. 200-dniową) od góry na dół. Eksperci często odbierają go jako niedźwiedzi sygnał, prognozujący spadki.







Analitycy techniczni wykorzystują krzyż śmierci do przewidywania trendów rynkowych. Choć jest to dość popularny wskaźnik, jego skuteczność pozostaje przedmiotem dyskusji, ponieważ może pojawić się również w warunkach rynkowych, które nie prowadzą do długotrwałego spadku. W kontekście bardziej stabilnych rynków lub podczas hossy, krzyż śmierci może być sygnałem “fałszywym”.

W swojej najnowszej analizie z 25 kwietnia br. Ali Martinez zwrócił uwagę na pojawienie się dwóch sygnałów sprzedaży na 12-godzinnym wykresie Bitcoina. Jednym z nich był krzyż śmierci, stanowiący skrzyżowanie 50-dniowej prostej średniej kroczącej (SMA) ze 100-dniową SMA. Drugim była natomiast czerwona 9 świeca z TD Sequential (narzędzia analizy technicznej stworzonego przez Toma DeMarka). W praktyce może to oznaczać, że rynek jest przygotowany na odwrócenie trendu, choć nie zawsze tak się dzieje.

Jeśli BTC spadnie poniżej 63 300 USD, przygotuj się na możliwe nurkowanie do 61 000 USD lub nawet 59 000 USD” – ostrzegł Ali Martinez.

W tym konkretnym kontekście czerwona 9 świeca sugeruje, że dynamika wzrostowa Bitcoina może tracić impet. Jeżeli więc kryptowaluta ta nie utrzyma kluczowego poziomu wsparcia w wysokości 63,3 tys. dol., inwestorzy będą musieli przygotować się na dalsze spadki.

Zgodnie z prognozą wydaną przez Ali Martineza, przełamanie wspomnianego progu może otworzyć Bitcoinowi drzwi do przetestowania niższych stref wsparcia na poziomie 61 tys. dol., a nawet 59 tys. dol.

W chwili pisania tego tekstu kurs BTC pozostaje oddalony od swojego szczytu wszech czasów o około 15%. Za największą z kryptowalut trzeba obecnie zapłacić nieco ponad 63 tys. dol. W ciągu ostatnich 7 dni handlowała ona między poziomem 60 tys. dol. a 67 tys. dol.

Ostatnie dni przyniosły także zmianę sentymentu wśród inwestorów Bitcoina. Aktualnie panują wśród nich neutralne emocje, podczas gdy wcześniej wykazywali oni “chciwość” i “ekstremalną chciwość”, zgodnie z danymi pochodzącymi od platformy alternative.me.

Inne wirtualne waluty podążają śladami Bitcoina, notując zbliżone spadki. Warto przypomnieć, że w tym roku niewiele czołowych altcoinów pobiło swoje rekordy cenowe sprzed kilku lat. To może oznaczać, że sezon alternatywnych kryptowalut jeszcze nie nadszedł lub uwaga inwestorów skupiła się na memecoinach, które spotkały się z dużym zainteresowaniem spekulantów w tej hossie.

Autor poleca również:



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.