whitebit

Rynek Bitcoina przeżywa dynamiczne zmiany, związane z nadchodzącym halvingiem. To cykliczne wydarzenie zachodzące co każdy 210-tysięczny wydobyty blok BTC (mniej więcej co 4 lata) zwykle niosło ze sobą zwiększoną zmienność. Ostatnie dane pokazują, że mimo niedawnych spadków cenowych największej z kryptowalut, inwestorzy nie ustają w akumulacji Bitcoina. Świadczą o tym rekordowe poziomy napływu tej wirtualnej waluty na adresy trzymające BTC w zakresie długoterminowym. Czy trendy te zapowiadają nową fazę na rynku kryptowalut?

Faza akumulacji przed halvingiem

Halving Bitcoina to wydarzenie, które zmniejsza nagrodę, jaką otrzymują górnicy BTC za każdy nowo wydobyty blok Bitcoina o połowę. Kryptowaluta ta ma już za sobą 3 halvingi – nastąpiły one w 2012 r., 2016 r. i 2020 r. Najnowszy, czwarty halving wydarzy się za około 11 godzin, według danych dot. tempa wydobycia bloków.







Wspomniane cykliczne wydarzenie historycznie wpływało na cenę Bitcoina, często prowadząc do jej zwiększonej zmienności. Dane przedstawione przez popularnego analityka rynku kryptowalut – Ali Martineza oraz CryptoQuant, wskazują, że mimo spadku kursu BTC, wielu inwestorów decyduje się na zwiększenie swoich inwestycji w Bitcoina. Potwierdza to rekordowy napływ środków na tzw. adresy akumulujące BTC. Charakteryzują się one długoterminowym przechowywaniem aktywów, bez bezpośredniej chęci ich sprzedaży.

Rynek czołowej kryptowaluty może być gotowy na kolejną fazę akumulacji, która nastąpi prawdopodobnie po nadchodzącym halvingu. Zgodnie z analizami licznych znanych ekspertów, w tym tradera “Rekt Capital”, obserwowana korekta na BTC może być sygnałem zbliżającej się stabilizacji i kolejnego etapu wzrostowego. Historia pokazała, że po każdym halvingu Bitcoin przez około pięć miesięcy utrzymywał się w ograniczonym zakresie cenowym.

Analiza ruchów na rynku Bitcoina w obliczu nadchodzącego halvingu ukazuje, że mimo znaczących spadków cenowych, inwestorzy nadal wykazują silne zainteresowanie długoterminowym gromadzeniem tej kryptowaluty. Rekordowe napływy na adresy akumulujące BTC, są świadectwem rosnącego zaufania do Bitcoina, jako inwestycji.

 

Obecna sytuacja na rynku BTC

W chwili pisania tego tekstu za jednego Bitcoina trzeba zapłacić blisko 65 tys. dol. W ciągu ostatnich 24 godzin jego kurs wzrósł o prawie 4%. Od ATH ustanowionego 14 marca br. w okolicy 73,7 tys. dol. przy obecnej cenie dzieli go blisko 12%. Kryptowaluta ta niejako odrobiła straty poniesione w ostatnich dniach. Należy przypomnieć, że jej kurs spadł w okolice 60 tys. dol., a liczni eksperci prognozowali dalszą korektę.

Choć w ostatnich miesiącach wśród inwestorów Bitcoina panowała “ekstremalna chciwość”, aktualne emocje wydają się “neutralne”, zgodnie z danymi pochodzącymi od platformy alternative.me.

Nie tylko BTC nieznacznie wzrósł w ciągu ostatnich 24 godzin, altcoiny również powoli odzyskują siły po ostatnich turbulencjach. Wśród projektów z pierwszej TOP 10, swoją wartość znacznie podniósł Toncoin (TON) – w jego przypadku skok cenowy wyniósł ponad 7%. Podobne zyski odnotowała również Solana (SOL), wznosząc swój kurs powyżej 144 dol. za monetę.

Autor poleca również:



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.