nt_logo

Jak będzie wyglądał człowiek za 1000 lat? Ta symulacja może przerażać

Beata Pieniążek-Osińska

29 listopada 2022, 21:47 · 3 minuty czytania
Jak będzie wyglądał człowiek za 1000 lat? Symulacja przygotowana przez naukowców może przerażać. Nasze ciało zmieniać się będzie na skutek korzystania z nowych technologii. Niezbyt pozytywne są też symulacje dotyczące naszego IQ.


Jak będzie wyglądał człowiek za 1000 lat? Ta symulacja może przerażać

Beata Pieniążek-Osińska
29 listopada 2022, 21:47 • 1 minuta czytania
Jak będzie wyglądał człowiek za 1000 lat? Symulacja przygotowana przez naukowców może przerażać. Nasze ciało zmieniać się będzie na skutek korzystania z nowych technologii. Niezbyt pozytywne są też symulacje dotyczące naszego IQ.
Ze smartfonów nadmiernie korzystają nawet najmłodsi. Ma to wpływ na psychikę, relacje społeczne, a w przyszłości może wpłynąć na zmiany w wyglądzie. Fot. Toll Free Forwarding
  • Jak będzie wyglądał człowiek za 1000 lat?
  • Naukowcy stworzyli symulację, która może zaskakiwać
  • Wszystkiemu winne jest powszechne korzystanie z technologii

Naukowcy z Toll Free Forwarding zrobili symulację tego, jak ludzie będą ewoluować. I kryją oni tego, że zmiany ewolucyjne będą następować w wyniku naszego nadmiernego korzystania z technologii i "nowoczesnego" trybu życia. Staniemy się wręcz jak... zombie.

Wszystkiemu winna technologia

Technologia pomaga nam w życiu i ma je ułatwiać, ale większość z nas zdecydowanie zbyt często patrzy w swoje telefony - zarówno w związku z pracą, ale też robiąc zakupy on-line czy korzystając z mediów społecznościowych.

Technologia wymusza też na nas określony tryb życia, czyli wielogodzinną pracę w biurach przed ekranami komputerów, pisząc na klawiaturze. Nie jest to bez znaczenia dla naszej postawy i całościowego funkcjonowania organizmu. Ten stara się przystosowywać do nowego trybu życia, ale długofalowe skutki mogą być przerażające.

Jak ludzie będą wyglądać za 1000 lat?

Naukowcy z Toll Free Forwarding, jak donosi Daily Mail postanowili zbadać, jak będzie przebiegać ewolucja człowieka, gdy korzystać będziemy w tak dużym stopniu z nowych technologii. Obraz, jaki udało się uzyskać, nie napawa optymizmem. Mindy - kobieta z 3000 roku, podobnie jak jej przodkowie, nie rozstaje się z nowymi technologiami.

Mniejszy mózg, szpon i dodatkowa powieka

Symulacja kobiety z 3000 r. to nieco przerażająca wizja przyszłości, jaka nas czeka, jeśli nasze podejście do nowych technologii się nie zmieni.

  • Lata patrzenia z góry na nasze smartfony lub ekrany komputerów spowodują zgarbioną postawę
  • Nasze dłonie zostaną na stałe uformowane w kształt pazura po konsekwentnym trzymaniu smartfonów

Cała sylwetka Mindy w efekcie lat patrzenia z góry na smartfony lub ekrany komputerów stanie się pochylona, przygarbiona. Plecy wygięte w łuk to będzie norma za 1000 lat, aby pomóc nam efektywniej korzystać ze smartfonów oraz ekranów komputerów. Kolejna związana z tym zmiana to grubsza szyja, która musi mocniej podtrzymywać pochyloną nad ekranem głowę.

Zmieni się także w przyszłości budowa naszej ręki. Niewykluczone, że kciuk zacznie przypominać szpon, czyli będzie na stałe zagięty. To skutek ciągłego trzymania telefonu w sposób umożliwiający przewijanie na jego ekranie kolejnych stron czy treści.

Z powodu nieustannego korzystania ze smartfonów zmienić może się także kształt naszej całej ręki. Naukowcy przewidują, że efektem tego będzie łokieć stale zgięty pod kątem 90 stopni.

Mindy, czyli kobieta przyszłości ma także większą wewnętrzną powiekę, wyglądającą jak dodatkowa powieka. W ten sposób nasz organizm ma zacząć bronić się przed nadmierną ekspozycją na światło emitowane przez ekrany komputerów i telefonów.

Zmiany na zewnątrz, zmiany wewnątrz

Znacznie bardziej przerażające jest jednak to, czego nie widać gołym okiem. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów z Toll Free Forwarding, ludzie będą mieć także większe czaszki, jako odpowiedź organizmu na ochronę przed szkodliwym promieniowaniem emitowanym przez ekrany smartfonów. Jednocześnie nasze mózgi za tysiąc lat mają być mniejsze.