whitebit

Bitcoin BTC coinBitcoin ma już ponad 12 lat. Mimo to, jego twórca (bądź twórcy) ukrywający się pod pseudonimem Satoshi Nakomoto wciąż pozostaje anonimowy. Nie ulega jednak wątpliwościom, że pojawienie się kryptowalut zmieniło życie wielu ludzi na całym świecie. Osoby, które uwierzyły w Bitcoina i stojąca za nim technologię Blockchain w pierwszych latach ich istnienia dziś są bowiem multimilionerami bądź miliarderami.

  • Cena BTC wzrosła dziś powyżej 52 tysięcy dolarów
  • Wiele osób, które zainwestowały w BTC kilka lat temu dziś jest milionerami
  • Bitcoinem coraz częściej interesują się inwestorzy instytucjonalni

Bitcoin to tylko początek

Mimo, iż pierwotne założenia były takie, by BTC był środkiem bezpośredniej wymiany wartości między jego użytkownikami, to jednak kryptowaluty stworzyły nową klasę aktywów inwestycyjnych i obecnie służą przede wszystkim do spekulacji i zarabiania na zmianie ich kursów.







Niemal skokowy wzrost popularności cyfrowych aktywów sprawił, że coraz bardziej interesują się nimi również inwestorzy instytucjonalni oraz banki centralne. Te ostatnie pod wpływem inspiracji wypływającej z BTC badają jednak możliwości emisji własnych tokenów cyfrowych, które miałyby zrewolucjonizować obecny system finansowy na świcie.

Bin Ren, członek zarządu Elmwood Asset Management uważa, że Bitcoin jest jak pierwszy samolot zbudowany przez braci Wright.

– Zbudowali go używając ludzkiej intuicji i naśladując ptaki, na długo przed tym, jak sformułowano dynamikę płynów. Bitcoin został zbudowany przez Satoshi’ego przy użyciu intuicji i heurystyki, a nie teoretycznych ram jako fundamentu – wskazał Ren.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Idąc jego tokiem myślenia dojść można do wniosku, że podobnie jak samolot braci Wright znany jako Flyer I, czy też Wright Flyer oraz 1903 Flyer, który był pierwszym samolotem silnikowym na świecie, służącym kolejnym pokoleniom konstruktorów do tworzenia coraz bardziej zaawansowanych maszyn latających, tak Bitcoin być może posłuży jako baza do stworzenia bardziej wydajnych, szybszych i tańszych instrumentów umożliwiających wymianę wartości.

Z twierdzeniem tym z pewnością nie zgodzą się jednak entuzjaści BTC, którzy mają dość silne argumenty przemawiające za niepodważalną dominacją BTC. Najstarsza z walut wirtualnych nie jest bowiem jedyna. Oprócz niej na świecie istnieje jeszcze ponad 8 600 innych kryptowalut i jak dotąd żadna z nich nawet nie zbliżyła się pod względem kapitalizacji do BTC. Poza tym, Bitcoin ma najbardziej rozbudowaną infrastrukturę płatniczą co sprawia, że ewentualnym zagrożeniem dla cyfrowego złota mogą być chyba jedynie kryptowaluty emitowane przez banki centralne (CBDC), których pojawienie się zdaniem wielu jest tylko kwestią czasu.

Dane dot. dominacji na rynku kryptowalut wskazują, że kapitalizacja Bitcoina stanowi ponad 61 proc. całego rynku cyfrowych aktywów.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p500 notowania | dax notowania weekendowe | kurs.dolara | pgnig akcje forum | notowania kryptowalut |


Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>












Zajmuje się rynkiem akcji, walut oraz kryptowalut. Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz współtwórca kanału Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019 oraz Srebrnym Laurem Invest Cuffs w kat. Analityk Roku 2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj