District 10 sports schedule, Sept. 22
Tuesday, Sept. 22
---
Boys golf
Meadville Invitational
Cathedral Prep, Conneaut, Corry, Fairview, Greenville, Grove City, Hickory, Lakeview, Meadville, Oil City, Saegertown, Seneca, Slippery Rock, Titusville, Union City, Warren, West Middlesex at Country Club of Meadville, 9:30 a.m.
---
Girls golf
Region 1 mega-match
Conneaut, Grove City, Hickory, Reynolds, Rocky Grove, Sharpsville, West Middlesex at Hickory VFW, 10 a.m.
Non-region
Corry, McDowell, North East at Green Meadows, 4 p.m.
---
Cross country
Region 1
Lakeview at Mercer, 4 p.m.
Jamestown at West Middlesex, 4 p.m.
Kennedy Catholic at Reynolds, 4 p.m.
Region 2
Grove City at Hickory, 4 p.m.
Sharpsville at Slippery Rock, 4 p.m.
Wilmington at Sharon, 4 p.m.
Region 3
Saegertown at Cambridge Springs, 4 p.m.
Meadville at Cochranton, 4 p.m.
Maplewood at Conneaut, 4 p.m.
Region 4
Seneca at Harbor Creek, 4 p.m.
Region 5
Iroquois at Fairview, 4 p.m.
General McLane at Conneaut (Ohio), 4 p.m.
Region 6
Youngsville at Titusville, 4 p.m.
Franklin at Oil City, 4 p.m.
Rocky Grove at Warren, 4 p.m.
Region 7
Mercyhurst Prep at McDowell, 4 p.m.
---
Girls soccer
Region 1
Mercer at Sharpsville, 4 p.m.
Wilmington at West Middlesex, 4 p.m.
Region 2
Greenville at Slippery Rock, 6 p.m.
Grove City at Hickory, 7:30 p.m.
Region 3
Warren at Cambridge Springs, 4 p.m.
Meadville at Maplewood, 4 p.m.
Oil City at Eisenhower, 4 p.m.
Franklin at Conneaut, 6:30 p.m.
Region 4
Conneaut (Ohio) at Iroquois, 4 p.m.
Seneca at Fort LeBoeuf, 6 p.m.
General McLane at Fairview, 6 p.m.
Region 5
Erie at North East, 4 p.m.
McDowell at Corry, 4:30 p.m.
Mercyhurst Prep at Harbor Creek, 6 p.m.
Non-region
Kennedy Catholic at Sharon, 7 p.m.
---
Girls tennis
Region 1
Greenville at Kennedy Catholic, 3:30 p.m.
Grove City at Hickory, 3:30 p.m.
Franklin at Oil City, 3:30 p.m.
Wilmington at Sharon, 3:30 p.m.
Region 2
Erie at Villa Maria, 4 p.m.
Fairview at Warren, 4 p.m.
McDowell at Mercyhurst Prep (Frontier Park), 5 p.m.
---
Girls volleyball
Region 1
Farrell at Commodore Perry, 7:30 p.m.
Mercer at Jamestown, 7:30 p.m.
West Middlesex at Kennedy Catholic, 7:30 p.m.
Reynolds at Wilmington, 7:30 p.m.
Region 2
Greenville at Grove City, 7:30 p.m.
Lakeview at Hickory, 7:30 p.m.
Slippery Rock at Sharpsville, 7:30 p.m.
Region 3
Youngsville at Cambridge Springs, 7:30 p.m.
Rocky Grove at Cochranton, 7:30 p.m.
Eisenhower at Saegertown, 7:30 p.m.
Region 4
Franklin at Warren, 7:30 p.m.
Maplewood at Conneaut, 7:30 p.m.
Titusville at Meadville, 7:30 p.m.
Region 5
North East at Corry, 7:30 p.m.
Harbor Creek at Union City, 7:30 p.m.
Iroquois at Seneca, 7:30 p.m.
Region 6
Conneaut (Ohio) at Fairview, 7:30 p.m.
Girard at Mercyhurst Prep, 7:30 p.m.
Northwestern at Erie First Christian, 7:30 p.m.
Region 7
General McLane at Villa Maria (HFEC), 7:30 p.m.
Erie at Fort LeBoeuf, 7:30 p.m.
---
Water polo
North Allegheny at McDowell, 5 p.m./6:30 p.m.
Fairview at Villa Maria (HFEC), 5:30 p.m.